bugün

Sıkıcı bir durumdur, hele yaz sıcağında tek stajyer sizseniz daha sıkıcı.. mühendis de bırakip gitti, işçiler yan yan kesiyor beni `ne yapıyor bu siktiğim' der gibi.
Beyaz kasketimin olmasi deli gibi götümü kaldırıyor ama muhendisin verdiği metreyle ölçüm bile yapamiyorum korkudan, biz yanlis mi yapiyoz amk derler diye.

Bu arada ilk muhabbet dondu, samsunlularmış ve hepsi. akrabaymış, iyi bakalım.
O yollardan geçmiş biri olarak tavsiyem kendinizi ezdirmemenizdir. Pısırık bir görüntü çizerseniz kendinizi demir taşırken bulursunuz. Ayrıca öğrenebildiğiniz her şeyi öğrenin aklınıza gelen her şeyi de sorun, farkında olmasanız da eğitim hayatınızın en önemli kısmındasınız.

not: git işçiye sor demedim birader ustaya bile sorma mühendislerle muhattab ol teknik konularda, yoksa şapo ne düşünür durursun.
Verilen gazla bir cok iscini yanina gittim ama mir mir konusuyolar tam cevap vermiyorlar.. ustabasini mi beklesem
ozlenilen zamanlardir. simdi staj yapiyor olmak vardi, hey gidi hey.
Ozlenilen zamani biraz daha acarsan, bende ozlemek istiyorum.
en tehlikeli staj yerlerinden biridir.burada hayatta kalmak amazonda hayatta kalmaya benzer; ama koşullar daha vahşidir. her an adamın biri, inşaatın derinliklerinde karşınıza çıkıp ansızın yere elli lira atıp şu parayı alsana diyebilir. sakın eğilip almayın onun amacı farklı. kaç genci harcamışlar böyle.(200 liradan aşağısını almayın la) burada staj yapan ve yapacak tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
(bkz: toz vs toprak)
tek kurala dikkat edersen, şahane geçecek staj.

düşürdüğün yerindir, yerde kalır. *