bugün

Şanslı insanların ortak özellikleridir. Bu insanlar genelde siyaha beyaz dese bile kazanırlar.
işlerini şansa bırakmaları.
Bana rastlamamaları.
Şans diye bir şeyin olmamasından mütevellit bu kavrama sahip insanların olmayacağından ortak özelliklerinin de olamayacağına göre konu kapanmıştır (tanrı gibi fakat tam olarak değil).
Allah onlara yürü ya kulum demiştir ama onlar bunu çok sansliyim ben ya olarak anlarlar. Her şey ya rastlantisaldir ya da değildir. Eğer değilse şans yoktur tanrının dokunuşuyla olan şeyler vardır. Ben rastlantisalliga değil Tanrıya inanmayi yeglerim.
Her insanın kayıp ettiği ve kazandığı alanlar vardır. Siz hep kazandıklarına bakıyorsunuz, birde kayıp ettiklerine bakınız.

Onun kazandıklarının sizde olması pahasına kayıp ettıklerınınde sizde eksilmesini istermisiniz?
Doğuştan zengin olmaları.
hepsinin genelde umursamaz ve çevrelerinde çekilemeyen kimseler olması.
not: şanslı olduğum dönemlerden biliyorum.
Gamsız olmaları.
zengin bir ailede doğmaktır.

ya da daha da açığı,

annenin hakim, babanın cerrah olduğu bir ailede doğmaktır.

nereden mi biliyorum ? *
Hep dört ayak üzerine düşmeleri.
Hep mi düşülür arkadaş?!
Evet hep!
Beceriksiz olmalarıdır. Çünkü şanstan gözleri körelir ve şanslı olduğu konuya gereken önemi vermezler.
Şımarık olmaları.

Cidden genelde sıfır empati. Herkesi kendileri gibi mutlu ve de şanslı sanırlar.
şanslılık ve insan olmak. bu özelliklere sahip olmayan hiçbir şanslı insan görmedim şimdiye kadar.
Şanslarını tepmeleri. Avantajına olan birtakım durumları değerlendirememeleri. Aptal ve zayıf karakterli olmaları.
sümüklü olmalarıdır. altlarına da işerler.

tiskiniyoruz lan sizden gidin buradan..
güncel Önemli Başlıklar