bugün

sanliurfa da görevini yapan bir bayan doktorun, oranın delikanlılarından 22 yaşındaki bir çocuktan ( adam mı demeliyiz yoksa, bunun çocukluğu kalmamış pek) tekme tokat dayak yemesi. dayak atan daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest. onu da belirteyim.

http://www.milliyet.com.t...0tokat%20dayak&ver=41
doğuya hizmet gönderilmiyor sonra millet dağa çıkıyor diyenlere kapak olması gereken olaydır.

doktor gider dövülür, öğretmen gider öldürülür, dozer gönderilir yol açsın diye yakılır, yeter be. ne istediniz savunmasız size hizmet etmek için gelmiş bir bayandan?

--spoiler--
Dışarıda kapı önünde bekleyen saldırgan, muayene kapısını vurmaya başladı. Ben muayeneyi bittirdikten sonra kapıyı açtım. Hastaları sırayla içeriye alacağımı söyledim. Bunun üzerine ibrahim Demirkan, bağırmaya başlayıp, 'sen beni nasıl bekletirsin, sen kimsin' diyerek yüzüme tokat atıp, tekmelemeye başladı. içeri girmek istedim ama kapıyı açıp zorla içeriye girdi ve vurmaya devam etti.
--spoiler--

hayvan bile kendisine fayda sağlayan birine bir şey yapmaz. demekki neymiş bazılarına doktor değil veteriner gerekiyormuş.

edit:eksile yavrum evet bu olayı da bölücülüğe çektim. peki yalan mı olan olaylar? bana herkes öyle değil hede hödö deme. eğer bu tarz olaylar belli bir etnik grubun olduğu yerde çok oluyorsa demekki ortada bir sorun vardır.
saldırganın derhal içeri tıkılması ve gerekli cezayı görmesini istediğimiz olaydır.
iki üç tanesini sallandırıcaksın dedirten olaydır.*
sen git nerden baksan altı sene oku sonra iş başındayken ormanından nasıl kaçtığı bilinmeyen bir hayvanın saldırısına uğra!

tanım: olacak iş değildir.
doktorların "dayak yemek için mi doktor oluyoruz?" sorusunu sorabilecekleri insanlık dışı olaydır.

ama daha da kötüsü vardır elbette. bu ülkede koskoca profesör doktorlar "hastamızı niye iyileştirmedin lan it?" gerekçesiyle görevinin başındayken, magandanın birinin silahından çıkan kurşunlarla ölebiliyor, evet.
(bkz: göksel kalaycı)

adam yıllarca emek veriyor, bir yerlere geliyor, okuyor, okuyor, yüzlerce hastaya yardım ediyor, nakil yapıyor, sonra daha okuma yazma bile bilemeyecek seviyede biri gelip o değeri yok edebiliyor.

böyle bir ülkede yaşıyoruz biz.
münferit bir olay. bazi bünyelerin de islerine geldigi gibi yorumlamalari, istedikleri yere cekmeleri için büyük bir firsat. ne yapalim simdi? genç bir adam öküzlük yapti diye dogu'yu gözden mi çikaralim?

mesela ben de bir gün, siddetli burun kanamasi sikayetiyle hastaneye* gitmistim. garip bir aleti burnuma sokup deligi kanittiran saygideger doktor, 'oynamissin hocam' demisti. simdi ben bu adamin aldigi parayi oracikta rulo yapip malum yerine soksaydim, devlet iç anadolu halkini hayvan yerine koymakta, gözden cikarmakta hakli mi olacakti?
genç bir adamın öküzlüğünün rutine dönüşmesine ve bu öküz guruha insanların haklı bir şekilde tepki göstermesine, tepki göstermenin anlamsız olduğunu bizlere gösterebilicek olay.

bu kaçıncı doktor, kaçıncı öğretmen?
(bkz: öküzlük evrenseldir)