bugün

eskişehirde yediğim akabinde parmaklarımı yediğim yer.
Umraniye subesinin bahcesi aksam serinligi coktugunde kayinti icin hos bir mekan olmaktadir.
(bkz: bunu böyle bileceksin)
klasik istanbul kokoreçi yaptığı için, bir izmir'li olarak beğenmediğim kokoreççi. izmir'dekiler basar.
kokoreçi dondurarak saklayan ve sonra dondurulmuş kokoreçi bize sunan mekandır.

(bkz: yuttuk sanmayın mekanınıza artık uğramıyoruz)
ankara da sube acan ancak profesor kokorec in profko sunun yanından bile gecmeyen kokorectir.
döner tarzında* kokokreç yapmayan;tantuni gibi yapan hiç doyurucu olmayan ve çok pahalı kokoreçleri ile ünlü mekan. sadece kokoreçlerindeki baharatlar güzeldir gerisi boş.
kokorec sevmeyeni bile pantetli kokoreç bıcaklarıyla ve çıkardıkları tıkkıdı tıkkıdı sabit sesiyle özendiren gidilesi yerdir.
Samsun da çiftlik caddesinde açılmış olan kokoreç salonu.
gitmek için zengin olmanız gereken mekan. 3 kokoreç yiyip yanında da bir içecek alırsanız 20.5 tl hesap ile masadan kalkıyorsunuz. kokorecin yanında bir de büyük kazık yedikten sonra karnınız epey bir süre acıkmıyor. bir öğrenci gördüğü yerde kaçsındır. *
türkiye'nin her yerinde olan kokoreççidir, sahibi aynı insan değildir tabiki.

+: şampiyon kokoreç hanginiz ?

-: benim

#: hayır benim

<: benim ulan şampiyon

=: ulan şampiyon benim kokoreç
kokorecini beğenmesem de midye tavası iyidir. dolması da iyidir ama altına alkol almadan pek bir tat vermez.
artık kokoreçler boksuz olduğundan eski tad kalmamıştır...
antalya'da önünden geçerken, kapının önünde duran kişilerce zorla içeriye çekildiğim yer. "yok abi ben tokum." gibi cümleler söylesem de pek etkilemedi herhalde o kişileri. ayrıca, ankarada'da olsa üniversite hayatımı daha lezzetli kılacaktır. istanbul istiklal caddesinde'ki mercan ile komşu olan şubesi çok güzeldir: yalnız, dikkat masadaki biberler çok acıdır.

edit: ankara'da da bulunuyormuş şubesi.
kadıköy'de olani tadindan yenmez.

o yuzden hic yemedim.
hiç bi zaman seyyar kokoreç üstadlarının tadını yakalayamamış kokoreççidir. hatta gözüm kapalı yedirseler "bu yeni bir şey ama olmamış" diyeceğim, kokoreç olmaktan bile uzak hmmm... insanın kokoreççi diyesi bile gelmiyor yav mekanı.
adana'da şube açmış ancak müslüman mahallesinde resmen salyangoz satmıştır. ne kadar lezzetli olsa da alışıla gelmiş ve oturmuş kebap zevki olan adana halkı için biraz uzak bir tat'dır. gerek fiyat gerekse yer seçimi kaynaklı yalnış politika yüzünden adana'daki yatırmını çekme kararı almıştır.
3 yarım, 2 ayran, hepi topu 5 midye'ye, 27 ytl almış olan kokoreççi. hızlarını alamayıp, domaltıp sikerler mi dedik, ama çok şükür 27 ytl ödediğimizle kaldık...
samsunda da şubesi olan -ancak hiç şubesiymiş gibi gözükmeyen- kokoreççi.
Bursanın Gemlik ilçesinde de vardır.
tezgaha kim geçerse kafasına göre fiyat söyler,yaptıüı kokoreçte bi boka benzemez.
kokoreçi sacda yapıp işi iyice fast food'a dökmüş ve lezzeti asla seyyar bir kokoreçin lezzetini tutmayan pahalı mekanlar zinciri.
en son bağlarbaşında açılan şubesini pek beğenemediğimi söyleyeceğim hede.misal ki: her allahın günü o durakta beklerken oraya gelen etlerin nasıl şekilde geldiğini görebiliyoruz,ve daha da kötüsü mutfağın olduğu tarafın camı açık,ayaklarınızın dibinde,hafif başınızı eğip baktığınızda aşağıda ne olup bittiğini gayet net şekilde görebiliyoruz.ayriyetten bazı çalışanları,çok afedersin,yavşak heriflerden oluşmakta.
istiklal caddesinde balık pazarındaki şubesi gerek personeliyle gerek hizemtiyle gerek kokoreçiyle gönüllerin şampiyonu olmuştur. bakırköy meydan'dakini de unutmamak lazım tabi.
ataşehir'deki şubesinin çevre semtler için evlere servis yaptığı kokoreççi.

(bkz: yemeksepeti com)
kktc gazimağusa'da da bir şubesi açılmıştır. *