bugün

kimse kusura bakmasın formatta sikimde değil. Ülkesini kuranlara bu topraklara özgürlük getirenlere karşı böyle hakaret dolu karikatürler yazmak orospu çocukluğundan başka bişi değildir. Zaman gazetesi ile yeni asyann karikatüristleri sözüm de size orospu çocuğusunuz başka bişi değil o batarken çizdiğiniz yat da. . . Anladınız işte
ben kamyon sürdüm, leonardo da vinci. aha böyle bişii.
bunu söyleyen akp li bakan olunca cem yılmaz görmüş liseli gibi gülüyor millet.
nerden baksan yüzde 80 i anlamamış kelimeyi ama gülünecek birşey olduğunu sezip gülmüşler.
şakirtler de ülke artık toptan hocaefendiye tabii oldu sanıp, anaokul terk mizahın dibine vuruyorlar.
adnan menderesle ilgili olanları bomba. adnan demokrasi getirmiş ülkeye, bah bah bah.
bunu duyan mümin kardeşim adnan menderesi hacı sanıyo iyimi. adam bir numara matkap oysa. viskisini de ihmal etmez.
sırf inönüye, chp ye çakmak için evliya yaptılar merhumu, şimdi öbür alemden bize bakıp 'vay bee, ben neymişim haberim bile yokmuş' diyordu.
konu bayaa dağıldı la, dağılın sizde.
yanlışlarla dolu olan ifade.
24 saat postal koklayan solcu mizahının mide bulantısından bahsetmesi ap ayrı bir çelişkidir.
zira askerlik vazifesi dolayısıylada olsa postal giyen herkes bilir ki iğrenç kokar. hele hele sıcak bir yaz günü tutulan 8 saatlik nöbetin ardından... ama gel gör ki postalcı bunu kokluyor , dilliyor üstüne bir de mide bulantısından bahsediyor. çok yanlış.
(bkz: bak ne oldu şimdi)

http://www.youtube.com/watch?v=vHce5c9Ae2I
mizahın zeka ile doğru orantılı olmasındandır.
dinini yaşayan genç lerle dalga geçen adamın metalci gençlere satanist diyen adam dan ne farkı var."insanlar dinlere küfreden birilerini gördüğünde özgür düşünce diyor. Ama en sevdiği gruba gelen ufak bir eleştiriye hiç bir tahammülü yok."
sikişli sokuşlu sözümona mizahtan mideleri genişlemiş çemişlerin kendinden olmayanları kategorize etmeleridir. aynısı kendilerine yapılınca salya sümük "bizi hedef gösteriyollaaa" diye ağlarlar.

edit: sikişçi sokuşçular sol elleriye abanmışlar seri eksiye... sağ eller dolu olduğundan olsa gerek. abanın ulan yobaz kemalistler, daha çok basın, daha çok otuzbir çekin bakim haydeeee *
- s.a. abi

+ ve aleykum selam ve rahmetüllah ve berekatüh ve .......

- kitap okuyan tahtaya ne denir abi?

+ ne denirmiş küçük yoldaş ?!

- rahle...

+ sübhanallah kardeşim.

şeklinde örneklendirilebilecek mizah anlayışıdır.
(bkz: mizah mı mizah ne arar la şakirtte)
zorunluluktan cemaat yurdunda kalıyorsanız bu durumu çok iyi bilirsiniz.
hakikaten yadsınamaz gerçektir. önüne gelen her şeyi tabulaştıran, aman günaha gireriz aman ona dokunulmaz, aman buna dokunulmaz diye diye zihnini körelten dinci tayfanın gerek zekasının gerekse espri anlayışının körelmesi olayıdır.
kendileri yaratıcı olamadıkları yetmez gibi, bunu başarını da linç ederler. var olma sebepleri linçtir çünkü.
(bkz: islami ahlaka uygun mizah yapmak)
şakirtlerin mide bulandırıcı olmasından kaynaklanan durumdur.
salih memecan karikaturlerinden de anlaşılacağı üzere şakirtler mizah yapmamaktadırlar. Mizah kisvesi altında yalakalik yapmaktadırlar. Ha yalakaliğa sözüm yok ama cidden komik değil be abi.
Hayata bakış açısının da, mizahın da akılla orantılı olmasından kaynaklıdır.
(bkz: cafcaf)
(bkz: şakirt mizahı)
saygının, hoşgörünün, çerçevenin dışında bırakıldığı yorumdur.
şakirtlerin bir kısmını gören insan söylemidir. şakirtler nedendir anlamam ama sürekli ders çalışan ve ibadet eden, sosyal aktivitesi olmayan, düşünemeyen konuşamayan bireyler olarak lanse ediliyor. espri zeka işidir hacııı. kemalisti de şakirti de budisti de iyi espri yapabilir. ama amaç farklı tabi başlıkta...
"şakirtin mizahı olsa kendi kendine yapar gülerdi" demenin daha doğru olduğu önermedir. siz hiç güler yüzlü bir şakirt gördünüz mü?

(bkz: kelin ilacı olsa kendi başına sürer)
(bkz: bim usulü ucuz stand up çı)
özellikle sözlüktekilerin yaptıkları espriler, kopyalayıp yapıştırdıkları fıkralar yemin ediyorum insanı hayattan soğutuyorlar. 2 metre ilerideki balkondan kendimi atasım geliyor o derece mide bulandırıcı. kesinlikle bi ön yargıyla falan bakmıyorum arada cidden komik şeyler çıkabiliyor onlara gülüyorum ama çok çok az. zaten mizah dergilerine dava açan onları yasaklamaya çalışan bi zihniyetten birşey beklemenin lüzumu yok ama ne bileyim ya komik falan zannediyolar mı acaba kendilerini.

not: hahaha ke-mal hahaha zaaaaaaa xd ke-mal ke-mal hahaha ke-maaal ahaha anlamadın mı oğlum niye gülmüyon lan bak kemal oldu sana ke-mal hahaha..
nolur yapmayın :(