bugün

5 bin tl alamadıkları için fakir edebiyatı yapmalarına sebebiyet veren bir durumdur.Baksanıza,adamlar 4 bin tl maaş alıp pişkin pişkin toplantılarını nusr-et'te yapıyorlar.Bir de 35 tl hamburgere "pahalı değil" dediler.Öğretmenleri savunanlara müstehak.

görsel
Alsınlar tabi ki sonuna kadar hak ediyorlar bence kolay mı o kadar çocukla uğraşmak onları okutmak bir yerlere getirmek emeklerinin karşılığı o da yani.
Yılda 6 ay tatil yapan bir meslek grubu için baya iyi paradır. Evet.
vallahi billahi karı koca öğretmen olan çiftler 9-10 ay yarım gün çalışıp 3er milyar maaş kapıp bir de tv de yer işgal edip, maaşım az diye zırlamıyorlar mı, ne kadar sinir hücrem varsa hepsi başıma akın ediveriyor.
4000 tl para mı lan it dedirten durum.An-la-mı-yo-rum.Nerdeyse 1000 dolar,Almanyada asgari maaş 1500 euro anlayın artık ya şunu alım gücümüz yok bi şey yok.Ülke olarak çok gerideyiz.Gelip bi de fazla falan diyosunuz çıldırtıyorsunuz insanı.
6 ay tatil yap 4 bin tl maaş al insanın zoruna gidiyor. Evet.
3 ay tatil ve canı sıkıldığında çocuk döverek yan gelip yatma cabası...
Çok daha fazla almalılar bir ülkenin hırsızı, Cumhurbaşkanı, avukatı, oto tamircisi kısacası ülkenin tamamı öğretmenlerin elinden geçer. dünyanın gelişmiş tüm ülkelerinde öğretmenler çok saygın ve kazanan insanlardır öylede olmalıdır eğitim ve refah düzeyi ancak o zaman yukarılara taşınır görüşendeyim.

(bkz: canım öğretmenim)
cumhuriyet tarihinde ilk defa görülen maaş dır .

ama tabi muhalefet mutlu olsun diye değil milletimiz mutlu olsun diye yapıldığını biliyoruz .

muhalefete oy değil selam bile yok selam .
4 bin değil, 2 - 3 bin tl arası alıyorlar. at yalanı s.kiyim inananı goril.
yarısı ücretli öğretmen olarak çalışıp 1000 tl + yarım ssk alıyor.

neticene kına yak dostum.
Öğretmense daha fazla da alsın, odasında kahve içen vekil 20 bin tl maaş alıyor, kimseye de bir yararı yok halkı sömürmek için yasaları sağa sola çekiyorlar.

Öğretmen dediğin sana ilim veren insan, tüm kadın öğretmenleri öpüyorum, ummah.
devlette hikaye olan mesele. hele bi de ücretli ôğretmenlik mevzusu var, dünyanın en kısa fıkrası...

neyse ya, bu devletin eğitim sisteminin bu hale gelmesinin de en büyük suçluları yine devlet öğretmenleridir.

işini iyi yapmayan herkesin sürünmesi dileğiyle, hala daha savaşanlara da bereket ve sabır diliyorum.
şaka degil, gerçekten 3918 tl. yazıklar olsun mahvettiler memleketi be!
bu başlığı ilk gördüğümde ''şaka maka öğretmenlerin 2.500 tl maaş alması'' ydı.
bir kaç ayda 4 bin tl oldu.
Nerde ulan bu maaş dedirtir.
öğretmenlerin haram para aldığını gösterir. yattıkları 3 ay ı çıkarırsak aldıkları para toplamda haramdır. maaşları 500 liradan fazla olamaz. evet.
haram zikkim olan maaşdir

yetistiirdiginiz serseriler ortada
sirf okuldan kaçmak için eşşek kadar sırt çantası taşıyorlar.

kızlar desen kendini birine yamama peşinde

4 ay yat 8 ay çalış
akp torpiliyle atan
eskiden cemmatle atanirlardi..
Resim müzik beden eğitimi gibi eğlence ders lerin öğretmen leri bile alıyor of.
Burada o kadar cahil var ki ciddiye alıp cevap bile vermek istemiyorum ama burada artık son raddeye geldim. Geçen de 116 gün mü ne tatil yapıyorlar tarzında bir başlık açıldı.millet çocuğunu okul başlasada okula salsam evi başımıza geçirdi diye umut eder. Evde terbiye veremediği çocuğa okulda mükemmel olmasını bekler olmayınca öğretmene at suçu. Sabah 8 akşam 4 evde olur bu öğretmen. Bir ilkokula gidin bakayım bu çocuklar tenefüs zili çalınca kırmızı pelerin görmüş boğa gibi koridorları yıkıp geçmiyorlar mı? Doğal olarak adam az kafasını dinlesin evde, ama yok en az 3 veli arasın onlara açıklama yapsın. Evi yakın olan çocuklar gelsin sorularını sorsun. Valla öğretmen her zaman öğretmen sadece okulda değil, bu doğrudur. Ama siz ve sizin, gibi boş beleş bilgisi olmadan kanaati olan şahıslar afkurup durunca benim sinirlerim tavan yapıyor. 4 bin TL değil 3.500 TL civarı bir maaşları var. Daha çok şeyler söylerdim de gittikçe üslubum bozuluyor. Kuşkafalı insan yine anlamaz o ayrı. Sizin yakınınızdaki öğretmenler nasıldır bilmem ama benim en yakınımda ki sınıf öğretmeni böyledir. Mesleğinin hakkını verir ve helal kazanır.
milletvekili maaşıyla karşılaştırmışlar bak hele sen çakallara bak eee asgari ücret alan da karşılaştırsın bakalım o zaman ayrıca o mecliste uyuyan adamların çoğunu seçen de seçilmesine doğrudan sebep olan da bu 4k alan öğretmenler zaten. adam gibi eğitim verseniz, sorgulayan, soruşturan nesiller yetiştirseniz bak bakalım o milletvekilleri o paraları alabiliyorlar mı? geçiniz efendim geçiniz o parayı hak eden öğretmen sayısı bu ülkede bir elin parmaklarını geçmez kendimizi kandırmayalım.
azdır
o kadar insanla iletişim kurmak zorunda kaldıkları için extra para almalılar .
var mı bekar öğretmen?

edit: ciddiye de alırlarmış..
Yine haset edenler basmış burayı.

Aldıkları paralar analarının ak sütü gibi helaldir.

Not öğretmen değilim.
hortumcu yandaşlar, ihaleci damatlar, rüşvetçi bakanlar, komisyoncu vekiller, avantacı çantacıların kol gezdiği yeni türkiye'de bağzı embesillerin zoruna gitmiş makul maaşdır.

ulan dingil o yazdığın entry eline gözüne dursun. açlık sınırı 3-4 bin lira goygoyu yapıp sonrada örtmönlörön moooşo çok demeleriniz yok mu ağzınıza yüzünüze kürekle vurmak geliyor içimden.

Bu kutsal adamlar o parayı kazanana kadar senin gibi onlarca dangalağı adam edeceğim diye saatlerce gırtlak patlatıyor. Hoş senin gibi müptezellerde pek işe yaramıyor, o kadarıda olsun artık.