bugün

boş insandır kanımca.
olmamış insandır.
bunu kendisine saklaması gereken insan hayat onun için tv de gördüklerinden ibarettir tartışamazsınız.
kitap okumayı sevmeyen insandır.
hayatında hiç çikolata yememiş insanla birdir gözümde. o zevkten mahrum kalmıştır.
okumayan insanı anlarım ama kitabı kötüleyen insan gördüm.

ne diye kitap okuyum beynimi bulandıracağım dedi lan. harbi bak. vay arkadaş.
şaka maka bol miktarda tanıdığım insan. kendilerini çok küçük yaşta iş hayatına atılmak zorunda olmalarına sebep savunabileceklerini düşünen insanlardır.

bak şu şakaya.
benim. benimdir. ben kitap okumuyorum. ben kimsenin ayağına gitmem.
Kitap okumanın verdiği düşsel hazzın farkına varamamış insandır.
şaka maka lügatında şaka makadan başka söz bulunmayan insandır bu olsa olsa.
O nasıl insandir? Bukowski'yi, Hayyam'i, Aytmatov'u okumamış; Zagor'un çizgi romanıyla eğlenmemiştir. Alın bunu buradan.
Hayatında hiç kendi karakterinden başka karakteri yaşamamıştır.
lisede coğrafya hocamız vardı kitap okumayı sevmiyorum diyordu ama en sağlam karakterli öğretmendi.
Daha pişmemiş insandır zannımca. Çok yolu var daha , çok.
Şaka maka bir yana, benden uzak olsun insanıdır.
görende her kitap okuyan evrenin sırrını çözmüş sancak amına koyayım. kitap okumadan da zeki olabilirsiniz, ayrıca kitap okumamak sizin hayal gücünüzü kısıtlamaz. ne okuduğuna göre değişen bir şeydir. birisi gider şiir kitabı okur, sanatsal gelişir diğeri gider pasifik okyanusunun sırlarını okur, bilgilerini tazeler. kitap okumayan cahildir diyen bir entel gey zihniyet oluşmuş burada. tabi 500 kitap okuduktan sonra yediremez insan kendine, kendilerini üstün varlık olarak görmek ister. kitap okumanın insanı tanrı yapmadığı gibi, okumamakta insanı yamyam yapmaz. sizi küçük beyinli hamam böcekleri.
insan mıdır ?
Bir insandır.

Şaka maka iğrençler lan
çok şey kaçırmış insandır, stephen king, markus zusak, dan brown ve pek çok kişiden yoksun kişidir.
Ülkenin sokrates'leri tarafından hor görülen insandır. Diğerleri gibi bilgin olmadığı için kendisinden utanmalıdır.
Allah onun belasını verir umarım.
türk insanının büyük büyük bölümüdür. Hadi tamam kitap okumazsın anlarım da, kitap okumadığın için övünmek nedir amk?
Yaşamayan insandır bir bakıma. Yahut insan mıdır tartışılır. Kitapsız hayat mı? Bu cidden hayat mı?
okumalık kitap esprisine gülmüştüm ancak gerçek olduğunu bilmek üzücü.
Farkindaligi yerinde sayan insandir. Delilige kitap okuyandan her zaman bir adim daha uzaktan bakandir. Kelime bilmez, bakis acisi dardir, elestirel yapisi gelismez, olasiliklar onun icin soz konusu degildir, dusunce yapisi geride sayar, sig kalir hep. Pek cok avantaj ve dezavantaji vardir. Zira bazi kitaplardan sonra insan asla eskisi gibi olamaz.
hemen gidip bir murat menteş veya alper canıgüz kitabı almalıdır.