bugün

hiç öyle düşünmeyin. esad sırf rusya'ya kayıtsız şartsız yanlamasıyla koltuğunu koruyor. erdoğan ise hem rusya'nın, hem abd'nin, hem avrupa'nın, hem çin'in bilinçli hizmetkarlığını yapıyor. bütün uluslararası ilişkileri "bu dünyayı hangi güçler çeviriyorsa, bakın kardeşim benden iyi taşeron bulamazsınız diyeyim, onlar da benim arkamı kollasın" üzerine kurulu.

evet bunlar da gerçekten dünyayı çeviren büyük güçler. seçimi kazandırmayı bırak, kaybettiği seçimi kendisine tekrar kazandırma imkanlarına sahipler. haziran 2015'de kaybettiği seçimi kasım 2015'de kendisine tekrar kazandırmaları gibi.
Belli değil neyin ne olacağı
Ortam çok karışık.
"biz bitti demeden bitmez" sözünü yabana atmamak lazım.
ciddi middi bu muhalefetin de kalıcı olması...
Bakalım göklerden ne karar gelecek.
Tüm otoritelerin kabul ettiği gerçek.
ingilterelere gitmeler,meydan yerine tvleri tercih etmeler,iftarlardan canlı yayın yapmamalar.kesin bu kez kesin.
Bugün ilk kez fark ettim. Eski seçim dönemlerindeki ak Parti'nin o bol gazlı propagandaları yok.
Artık ekonominin kötü gidişini gizlemiyorlar ama, bir tek laf bile etmiyorlar.

Geçen Erdoğan'ın bbc ile yaptığı röportaj bunun en büyük göstergesi. Artık verecek cevap yok. Karşında BBC olunca doların yükselmesini tapınakçı faiz lobisine masonlara fetoculara bağlayamıyorsun.

Ama Erdoğan'a oy verecek kemik kitle hala var. Hani laiklik elden gidiyi diyen amca tayfası.
Akp nin katıldığı tüm seçim ve referandumlarda akp ye oy verdim ama son dönemde işler ters gidiyor. Liberal kesimi küstürüp, mhp ile ittifak yapınca kendisini inkar etmiş oldu. 2002 den beri yaptığı güzel işlere bakınca keşke böyle bitmeseydi diyorum ama bence bitti. Daha önce partneri olduğu ecevit , hüsamettin özkan ve ismail cem im siyasi hayatını bitiren bahçeliyi kılavuz yaparsan olacağı budur.
Aktrollerin zıvanadan çıktıklarını görünce kendini daha da belli eden durum.