bugün

aha geldi işte.
akp 8 puan oy kaybederken bundan bir gıdım bile alamadı, üstelik kendi oyunu da kaptırdı.

işin iyi tarafı, artık ülkedeki sol seçmen de takip edeceği sol bir parti buldu bu arada. (umarım selocan geçen defaki gibi kandil tayfasının peşine düşüp milleti sokağa dökmez de, gerçek bir sol parti olmaya çalışır)

yoksa yıllardır kemalist chp millete kendini sol diye pazarlıyordu.
Başta kılıçdaroğlu olduğu sürece 'şaka maka' olarak kalacak hayal.
chp nin tek bir mitingini bile izlemeden , kemal kılıçdaroğlunun tobb daki konuşmasını izlemeden , sadece elinde kuran la oy toplamaya çalışanları izleye izleye millet mallaşmış amk. 1000 sene geçsede gerçekleşmeyecek falan demişler. bi tanesi nah falan caps atmış. olum siz ne kadar salaksınız lan. ak partili denen herifler seçim otobüsünde bile elektiriği camiden alıyordu aq. sonra chp li ve mhp liler itiraz etti yine kesmediler en son kavga çıktı polis geldi yumurta göte dayanınca enerjiyi camiden almayı kestiler aq. bu kadar küçük bi olayda bile çalmaya kalkıyor herifler bizim milletimiz hala izmirin insanına laf atar , chp ye küfreder. gerizekalılar sizi.
şaka ,şaka .
bu sene oylarda artış olacak fakat iktidar olmak için yeterli olacağını düşünmüyorum.
Bu zihniyetle asla sen halka koyun de sen halka aptal de sonra çarşaflı kadınları reklamlarında oynat. Bu halkta sana bi siktir ceksin de gör goçum.(#)
söylendiği üzere şaka maka olan başlıktır.
şaka ,şaka .
(bkz: sözcü yazarlarının rüyaları)
şaka maka olarak kalacak söylem.
keşke ama ihtimal bile vermiyorum. akp yine tek başına iktidar olacaktır.
yazarların ş yerine m yazmasından yanlış anlaşılabilir.
bu ülkede serbest seçimler olduğu sürece mümkünatı olmayan şeydir.

haa, tabii 1950 öncesindeki gibi "açık oy-gizli tasnif" yapılıp sayımın hemen sonrasında da oylar yakılırsa olabilir.

chp'nin 1925-50 arası yönetimi bu milletin bilinçaltına işlemiş ve çocuklara-torunlara vasiyetlere konu olmuş rezalet devridir.

1974-80 arası dönemde ecevit bu mirası reddederek iktidar olabilmişti.
ama şimdiki yönetim reddetmiyor-sahip çıkıyor.
o yüzden bu iş yaştır.
23 nisanda olasi bir durumdur.
iktidara tek başına gelemez lakin şuan yaptıkları işler müthiş olumlu. adam vereceğiz yapacağız diyor iktidar yapamazsın ben yapmamaya devam edeceğim diyor. yandaş tvlerin koalisyon kötüdür aman ha tarzı haberlerinden bunu anlayabilirsiniz.
akp iktidarı kaybetse dahi yerine gelen yine bir sağ kökenli parti olacaktır.

chp bundan sonra ne 1. parti olur nede 3. parti..
yerinde sayacak devamlı..
sadece şakadır. chp daha uzunca bir süre iktidara gelemez.
(bkz: şaka maka akp gidiyor galiba)
imkansız bir durumdur. chp süresi dolmuş bir siyasi partidir ve en kötü olan mimlenmiş bir partidir. chp bu ülkede başa gelmesi için şimdiden siyaset bilimcileri başlayıp dünya ve ülkeye göre bir siyaset oluşturması gerekir. En az 20 yılda beklemeli.
türkiye izmir den ibaret olsaydı belki.
sanrıdır ne yazık ki. akp'den en az 15 puan fark yenecektir.
güncel Önemli Başlıklar