bugün

esther üniversite'ye yakın olan evinin durağından otobüse biner, yanına da tanımadığı bir bayan oturur. esther'in arkasındaki koltuklarda da iki adet tanımlanamayan er kişi oturur. yol sırasında geçen muhabbetler dizisi.

k1: abie, ben varyaaa en çok neyi seviyom biliyon mu? hani şu şeyler varya aga bebek arabasında yumurta, ciğer falan satıyolar.. abi benim öyle şeyler yapan beni hayata bağlayacak bir esnaf arkadaşa ihtiyacım var beni bunlar hayata bağlıyo..
k2: (tepki veremez)

(yanımdaki bayan ile gülmeye başlarız)
...........

k2: olm kıza bak, kıza..(dışarıda durakta bekleyen kıza bakıyorlar)
k1: abi kaşı, gözü, ağzı burnu falan var hepsi güzel de bişeyi eksik abi bunun yeaaa.

(bizde kıkırdaşma yeniden başlar)
..........

k1: aga geçen xxx'le balık yedik varyaaaa abi balığın tadı yok yeaaa..böyle küsmüş mü depresyona mi girmiş ne balık, garipti tadı yaaa..
........

k1: abi yeaaa, gidince ne yesek, börgıra mı gitsek?
k2: benim de canım dondurmasından istiyordu zaten oranın..
k1: ben geçen kornet yedim olm (söylediği şekil bu)çaklıt desk* .........
k2: abi o diilde benim hakikaten bi pislik ciğercisine ihtiyacım var.

(kopma noktasıdır, yanımdaki bayanla aralıksız 5 dakika güldük sanırım)

otobüsten indiğimizde hala karnımızı tuta tuta gülüyorduk.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
arkadaşla fırın-pastane-unlu mamuller tarzı bi yerde bir şeyler almaya girdik. girdikten 10 saniye sonra bi adam geldi. selam vermeden fırıncıya dedi ki:

+benimle ilgilen.
fırıncı abi- gençler var sırada az bekle.
+ bekleyemem. sen benim kim olduğumu biliyor musun?
- kimsin
+ ben avukatım.

bi anlık bi suskunluk ve arkadaşla ikimizde bi gülme oldu. fırıncı abi bizimle işini bitirene kadar bekletti adamı.

anlamadığım amk oğlu öküzlüğünü geçtik 30 metrekare fırında kim olduğunun ne önemi var? avrupa birliği kritik müzakere sürecini mi başlatacan?
Arkadaşla okul çıkışı iddaa oynamaya gidelim dedik.girdik iddaacıya kuponu yapıyoruz neyse bir dayı girdi suratı asık böyle sonra diyalog başladı.

+:iddaacı
-:dayı

+selamun aleyküm
-aleyküm selam amca
+evladım bu tv neden açık değil?
-kusura bakma amca unutmuşum
+yok ben sadece tavsiye verdim evladım
-lan sen kimsin ki bana tavsiye veriyon? Çik lan dükkandan yoksa döverim seni

Sonra dayı arkadasına bakmadan hızlıca dükkandan gitti.
iddaacı sonra kahkaha atmaya başladı abi hayırdır diyemedim sanane lan der bana diye.
Yer: avm de bir kitabevi

- çok kalın olmayan fantastik bir kitap arıyorum.

Güleyim mi, ağlayayım bilemedim.
Çok kalın olmayan fantastik kitap benden istenseydi,
yanıtım - "Tanrım markizi kim öptü?"yü okuyun. olurdu.

Ve istekçi, kesin o kitabı isterdi.
Çok kalın olmayan fantastik kitap benden istenseydi,
yanıtım - "Tanrım markizi kim öptü?"yü okuyun. olurdu.

Ve istekçi, kesin o kitabı isterdi.
Kızı: Neler yaptın bugün
Annesi: Hiççç... Hava çok sıcaktı bugün. Banyo yaptım. Sonra banyo suyunu kovalara doldurup ağaçları suladım.

Yuhhhh a.q. Hadi cimriliğini geçtim,tıkacı tıkayıp banyo suyunu biriktiriyorsun da, o deterjanlı suyla ağaçları kurutacaksın be kadın.
-yoğurtlu köfte var mı oğlum
+ normal köfte var amca
-bana yoğurtlu lazım
+ yanına yoğurt dökeriz amca.
bizzat tekel bayide sigara tanıtımı yapan kızla girdiğim akıl donduran diyalogdur.

-bi camel soft verir misin?
+sigarayı kendiniz için mi alıyorsunuz?
-siz başkası için mi satıyorsunuz?
+....?? 404.not.found ??...
Stajyerken zorunlu adli yardımda staj vardı sadece 1 gün. Bir tane eleman gelmişti 20 li yaşlarda hakkında şikayetçi olmuşlar 50 li yaşlarda bir adamı dövdüğü için o da barodan yardım talebine gelmiş...utana sıkıla belediye otobüsünde adamın kendine sarkıntılık ettiğini kendisinin de dayanamayıp saldırdığını falan anltmıştı.

Sonra merak edip dosyasına baktık. Sen dayım bomboş otobüste git elemanın yanına otur, malı çıkar “nasıl iyi mi bu sence” diye elemana salla bide bacağına falan sürt sonra da dayağı yiyince beni dçvdü diye şikayetçi ol. Aradan onca yıl geçti hala merak ederm o cocuğa o davadan ceza cıktı mı cıkmadı mı diye...
Ağustos eylül 2014 civarı Bakırköy sadi konuk hastanesinde kavgalar havada uçuşuyordu.
geçen market kasasındayım satın aldığım ürünler kasadan geçerken bir genç gelip kasiyere yöneldi;

genç: hanfendi 2 saat kadar önce 3 bira aldım sizden. lakin benden 2 bira parası almışsınız. kasa fişi burada. bakın. onu ödeyeceğim.
kasiyer: aa teşekkür ederim. ne kadar iyisiniz. yoksa kasa açık verecekti.
genç: allah-u teala bana kul hakkıyla gelmeyin demiş hanımefendi.

dedim ulan iyi de kardeşim bira fişiyle de gel dememiş ki!