bugün

(bkz: al birini vur ötekine)
recep ivedik'ten nefret ediyorum,
okan'dan da nefret ediyorum?
demek ki bu maç berabere.
şahan yeteneklidir ama rantcıdır recep ivedik karakteri tuturmus recep ivedik 99 kadar çekcektir. hak etmediği paraları kazanmıştır.okan yetenekldir ama üretim anlamında yoktur ama kim sanatçı aktör yada ülkeye bir şeyler katıyor derseniz okan daha bilinçlidir.
Şahan Gökbakar gişeye bakar Okan Bayülgen ise kaliteye bakar.
+okan'ın rol yeteneği zayıftır. abartılı hareketler, yapar, şive kullanır. şahan rol yapma becerisi açısından çok daha başarılıdır.

-şahan'ın espri yeteneği daha fazladır. okan bayülgen'in çok güldüremediği bir gerçektir , ama onu okan bayülgen yapan bu değildir tabi.

+şahan gördüğüm, bildiğim kadarıyla okan bayülgen kadar genel kültüre, bilgi-birikime sahip değildir.

-okan anarşist görünür, çakma solcu gençlerin kralıdır ama kapitalizmden götürdüğü paranın haddi hesabı yoktur. ama şahan rol kesmez. filmini yapar, parasını kazanır, arabalarını evinin önüne parkeder. içi dıı birdir en azından.

+ikisi de rantçıdır. kimse ama okan sanat yapıyor demesin. okan istemez miydi kanalizasyon filminin iyi gişe yapmasını? kim istemez? ama yapamadı, ortaya iyi bir şey çıkaramadı. ama şahan bu konuda daha başarılı oldu.

-okan çok iyi bir televizyoncudur, şahan değil.

daha yazarız böyle.
şahan kırsallarda yaşayan varoştur, okan merkezde yaşayan entellektüeldir.
recep ivedik 3'e gitme düşüncemi yok eden, reklam amacı barındıran hadise.