bugün

Chp'nin kadın milletvekillerinden, sol kolu ve bacağı protez olan şafak pavey'in akpli (milletvekili adına kara leke süren) grup tarafından darp edilmesidir.
Protez kolu koparılmış. kendisi hastaneye kaldırılmış.

Acil şifalar diliyorum.

Umarım bu vatan Engelli insanlara bile bu şekilde davranabilen vahşi ve acımasız yaratıkların şerrinden bir an evvel kurtulur.
engelli insanlara saldıracak kadar barbar, bunu inkar edip mağduriyet yaratacak kadar yalancı ve yüzsüz canlılar tarafından yapılmıştır. insan demeye dilim varmadı.

görsel
işin iyice çığırından çıktığının göstergesi olan olay..
görsel
Şafak pavey'in hakkındaki siyasi iftiralar değil tek kol ve tek bacakla ayakta durmaya çalışan engelli bir kadın olup şiddete uğraması burada dikkat çekici nokta.
Selahattin demirtasla yan yana görüntülendigi fotoğrafına uydurma bir yazıyla caps yapıp insanları karalamak kadar kolay kurtulamayacaksınız.
Yarım bir insana vahşice saldırıp döven tipler her türlü suçu işler. Hile de yapar hurda da.
Türkiye'nin kaderi bunlara bırakılamaz.

Kadın acılar içinde hastaneye kaldırılmış. algı operasyoncusu onun bunun çocuğu hala yalan olduğunu söyleyenlerin itiraf ettiği kabataş yalanından bahsediyor.
Şafak Pavey, saldırıyı şöyle anlattı;
“Gözleri dönmüş şekilde hepimize saldırdılar. Bu saldırı Anayasa geçtikten sonra bizlere yapacaklarının ayak izlerini gösteriyor. Ben kürsünün oradaydım. AKP Antalya milletvekili Gökçen Özdoğan Enç önce vurmak istedi. Araya HDP vekili Burcu Çelik Özkan girdi. Onun saçlarını çektiler. Enç, beni itti, yere düştüm. Diğer vekili saçından sürüklediler. Gözleri dönmüş gibi hepimize saldırdılar. Zaten görüntülerde de bunları göreceksiniz”
Hiçbir gerekçe, bir insana, bir kadına ve en önemlisi bedensel hassasiyete sahip bir insana darp edilmesini haklı kılmaz, kılamaz.
Salt seninle aynı fikirde olmadığı, inandığı ve sahip olduğu değerleri savunduğu için tahammül edemediğin, darp ettiğin o insan, milyonlarca insanın desteklediği, sesimiz, duygumuz ve görüşümüzü dillendirsin diye mecliste görevlendirilen bir vekildir.
Millet vekilidir...
Bu darp, Şafak Pavey nezninde, aynı görüşe sahip milyonlarca insana yapılmış olan darptır, tahammülsüzlüktür, insanlığa sığmayandır.
Hangi partinin vekiline yapılmış olursa olsun, kınanması gerekendir.
Hele ki kadınsa, hele ki bedenen hassas ise...
Yerdeği ekmeği öpüp başımıza koyan bir milletken bir zamanlar, darp edilen,takma kolu, bacağı havada uçan milletvekili bir kadını seyrediyoruz.
Hem de mecliste, hem de ekranlarda...canlı canlı...
Afferin bize...işte muasır medeniyet seviyesi!!!
selo ille sallarken olmuştur o!
engelli olması dayak atma ve kavga çıkarma hakkı olduğunu göstermez. madem engelli madem o kadar hassas bir durumu var neden o kavganın olduğu yerde bulunuyor?

belli ki yandaşlarını ajitasyonla galeyana getirip anayasa oylamasını engellemek istemiş. siz de bunun üzerinden yürüyün bakalım. ama artık bu oyunları kimse yemiyor.

meclis iyice sirk oldu rezillik diz boyu. her gün ayrı bir oyun sahneleniyor.
Bir kadın milletvekilinin bir başka kadın vekili darp etmesine mi üzülelim, yoksa darp edilenin şafak pavey olmasına mı daha çok üzülelim, yoksa hepsini geçip bu kadar gözü dönmüş, bu kadar pervasız ve kin dolu olan insanların, yeni anayasa çıkarıp, kendi düzenlerini kuracak olmalarına mı üzülelim bilemedim.
şehirlerde, sokakta olup bitenin meclisteki tezahürüdür. nasıl bu kadar boktan bir yer oldu burası ya?
Engelliye karşı engeli olmayanları görmüş olduk.