radarın ırzına geçmektir.
galaksiler arasi yolculuk icin gereken sey. isik hiziyla alakasi olmayan uzay araclari marsa gitti. gezegenler arasi yolculuk gunumuz uzay teknolojisi icin halledilebilir bir sey.
Zaman yolculuğu yapmak için gerekli olan hız.
geçici sağırlığa sebep olur, ne de olsa sesi geçeli çok olmuştur.
Henüz bende teori üzerinde gidiyorum. Ara sıra Einstein dediği akla geliyor. O yüzden hiç modern fiziğe girmeden önce şu Termodinamik üzerinde konumu tamamlamam lazım. Belki o zaman kuantum ötesi fiziğe adım atarak, bu sorunun çözümüne ulaşabiliriz inşallah.
Evrende ışık hızının sürtünme yoluyla uygulayacağı sıcaklığa dayanabilecek bir cisim olmadığı için sadece hayal olan bir konudur.
ışığı yok edip geçebiliriz. karanlıkta en hızlı benim len mq.
Kütlesi olan hic bir şey ışık hızını geçemez.
Yeni pop şarkıları duyduktan sonra kafama sıkmak üzere mermileri silaha doldurma hızımdır. c kare olarak da ifade edilebilir.
Takyonlar geçiyormuş demesin kimse.

Takyonlar teoride öngörülen, deney ve gözlemle varligi ispatlanmamış parçacıklardır.

Yanlis bilmiyorsam fizikciler arasinda da ciddi sekilde savunani pek yok.
çocuksu bir hayal.

şomdi ışık hızını geçiyormuşuz ece.
--spoiler--
Işık hızı, ışığın ve tüm diğer elektromanyetik dalgaların boşluktakihızı olup 299.792.458 metre/saniyedir (yaklaşık 1.079.252.850 km/saat). Daha kolay hatırlamak için kitaplarda genellikle 300.000 kilometre/saniye şeklinde ifade edilir.
--spoiler--

imkansızdır.
mümkündür olabilir.

(bkz: tayy i mekan)
çok atomlu bir cisim için imkansız olan hede.
Işık hızını geçmek kütle boyutunda imkansızdır. Işık hızını geçen maddeler enerjiye dönüşürler, ortada madde diye bir kavram kalmaz.
(bkz: ışınlanmk)
(bkz: yok olmak)
(bkz: metafizik)