bugün

önemli olan ışık hızı değil, senin ne kadar iyi bir şoför olduğun.

tanım: bir einstein'a sorulması gereken soru.
(bkz: kuantum)
evet geçer. düşünce daha hızlıdır.
ışık hızı tam olarak 299.792.458 m/s. yani saniyede yaklaşık 300 bin km dir. saniyede 300 bin km ye ulaşan bir cisim enerjiye dönüşür ve saydam cisimlerin içinden geçebilir. o hıza ulaşacak bir araç bulunsa bile enerjiye dönüşür. hızı yavaşladığında yeniden kütleye dönüşür mü dönüşmez mi bilinmiyor.
"Noü. Dis is no' posibiu ye'" demiştir profesör Brian Cox...
-galatadan at beni in halice tut beni...
Madde ışık hızına çıktığında enerjiye dönüşür. Işık hızı geçilemez.
geçilebilir.

bugün dahi %99 lara gelinmişken bi 100-200 yıl sonra çok rahat geçilebilir, geçilir.
amına bile koyulur.

görsel
Işık hızı asla geçilemez fiziğin en temel kanunu budur fakaaaat ışık hızından görece olarak daha hızlı gidebilirsiniz gideceğiniz yere (bkz: solucan deliği)
Işık hizi zaten şuanda hayatimizda vardır. Örneğin bir feneri yaktigimizda ışınlar ışık hizinda hareket eder.
bazen geçilebilir ama bazenleri de geçilemez..

bilime bakış açım.
Şuan için imkansız görünse de cevabını bilemeyeceğimiz sorudur. Yarın ola hayrola.
(bkz: oturun oturduğunuz yerde)
evrende ışık hızından hızlı tek şey evrenin kendisidir. evren ışık hızından daha hızlı büyür. görebildiğimiz alan gitgide küçülür bu yüzden. evet ışıktan hızlı olan tek şey karanlıktır.
Geçip napıcan ışığın gelmesini mi bekliycen. *
belki geçilebiliyordur.
bunun, varlıkları ses ve ışık yoluyla algılayan insan tarafından bir şekilde tespiti mümkün mü, asıl soru budur.
geçilir ama kaybolursun. üzerine ışık vurmadığı için görünmezsin. o yüzden birinin sana ışık tutması gerekir. tabi durduğunda.
geçildi çoktan, düşünce hızı...
bu nasıl soru kardeş ttnet reklamı gibi.
Geçilemez diye biliyorum.

Bizim yasalarımıza göre öyle yani.

Geçmeye çalışırsanız, yani en fazla ışık hızında gidersiniz. bu durumda siz de artık bir ışık olursunuz.

Bir daha eski halinize dönemezsiniz ve bam bam bam.
geçemediğimiz için bu gezegendeyiz.
Geçilemez. (bkz: limit hız)
geçilir, hayal et ışık hızını.

şimdide onu geçtiğini hayal et.

en azından geçmeyi zihninde hayal ettin.

"hayal ediyorsan , yapabilirsinde.."

einstein..

şaka la ben yazdım.
yerli uçağımız ile geçecez inşallah hala göklerde olduğu için bi inebilirse deneme fırsatımız olur....