bugün

sadece pkk ile savaşmaktan daha fazlasına sahip türktür. sonuçta ışid islam adına vahşet işliyor ve belli bir yerden sonra iş ortak noktaya çıkıyor.

mesela şöyle bakarsak: şimdi bu vahşetle insanlar tepki duyuyor ve mecbur onun yaratanına da sövüyor. dinine de sövüyor. ee diğerleri bakıyor benim tanrıma sövüyor, kendi dinini savunayım derken bir anda ışidci gibi pozisyona bürünüyor. bir nevi ışid vahşeti islam altında işleyerek müslüman çevrede tutunuyor. türkiye de buna örnektir ve bunun pkk ile mücade etmesiyle alakasının çok sınırlı olduğunu düşünüyorum.

mesele özünde, ortak din paydasında eninde sonunda buluşmaktır. sonuçta ışid allaho ekber değip kafa kesebilir ama vahşeti eleştirirken dine hiç çatamayız çünkü diğerleri de onla aynı tanrıya inanıyor.

bide islami terör örgütlerinin gayesi de budur. amaç zaten müslümanlara karşı öfke oluşturup bu öfke sonucu müslümanların daha radikal hal alması ve böylece örgüte katılmı arttırmak. türkiye gene neyse ama batıyı düşünelim. şimdi oralarda az da olsa müslüman bir azınlık var. bu vahşetlerden sonra islami söylemleri hırçınlaşıyor ve müslümanlara bakışlar daha radikal ve kinci oluyor. hal böyle olunca müslümanlar da tepki olarak aynı hale bürünüyor ve potansiyel ışidci oluyorlar. ve terör amacına ulaşıyor.

ayrıca eğer ışid kafa keserken allaho ekber demeseydi zaten dünyada var olamazdı. bu söylemler her ne kadar inkar edilse de bazı islami çevrede taban buluyor ve katılım oluyor. ama gidip ışid e ateistler katılıyor, ışid ateist bir örgüt dese inanacak mallara da bunu anlatmak zor tabi.
ışid'ın türkiye emiri ilhami balı'nın tape kayıtlarını okuması gereken geri zekalı piçtir.

ilhami balı açıkça diyor ki, sınırı geçip şerefsiz türk askerinin kafasına sıkacağım, beni dinliyorlarsa duysunlar diyor. bu lunatik dört harfli de ekeke pekeke diyip ışidlinin pırasayı yalıyor. yine altı saniyede sinir krizinin eşiğine getirdi beni.
Kimseye sempati duymayan türk'tür. Birbirlerini yemelerini istiyordur.
sempati yerine bazı bölgelerde destekler dersek bu ben olabilirim.

ışid selefi terör örgütüdür. sünni müslüman olmayanlara ve ters ideolojiye sahip kişilere acıması yoktur. bu suriye de kürtler, ırak ta ise şii araplar diyebiliriz.

ırak şii hükümet sünnilere karşı ışid benzeri saldırılarda bulunmaktadır. bu yüzden sünni türkmenlerin yaşadığı telafer ve musul'da ışid'i destekliyorum, fakat şii türkmenlerin yaşadığı tuzhurmatu ve diyala da ırak hükümetini destekliyorum.

suriye de ypg türkmenleri toplu katliama ve sürgüne tabi tutmakta ışid ise sünni oldukları için kendi haline bırakmakta. bu yüzden pkk/ypg karşısında ışid'i destekliyorum.

evet kötünün iyisini destekliyorum. ışid kendi mezhebinden olsa da türkmenleri çok sevmediğinin bilincindeyim. teker teker öldüren ışid'i toplu katliam yapan pkk'nın suriye koluna göre daha mantıklı buluyorum.

bunların yanında pkk ve ışid sivillere minumum zarar ile birbirlerini kırdıkları zaman bayram edecek kadar sevinen caniyim. hadi güzelim şimdi gidin kayi başlığına ışid sempatizanı falan ilan edin beni*.
Birbirlerine düşmeleri için çok beklediğim terör örgütüdür ikiside. Ama malesef aynı yerden kumanda edildikleri için aralarında " danışıklı dövüş " yapıyorlar. Kur an dan, sünnetten, sıyerı nebi den az çok haberi olan Türk işıd e destek vermez.
Yaklasik 2 sene once "kobane duserse dussun" dediklerinde ben de destekledim. Neden? Cunku ypg'yi bitiyorlardi. O zaman bilemedim abd'nin ypg'yi korumaya alacagini. Sonra isler sarpa sardi durumlar ortada.
umarım ailesindeki kadınların her biri ışid'in telafer'de türkmen kadınlara yaptığı muamelenin aynısına maruz kalır.
Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla bu işe yaklasmissa cok büyük hata eden Türk tür.

2 or.spu çocuğu birbirini keserken taraf tutulmaz. Bunlar yanarken hortum veren itfaiyeyi s.kerler.

Bu işin sonunda ne yazık ki bize de her türlü giriyor fakat meseleye sadece pkk vs işid şeklinde bakıp işid desteklemenin de bir anlamı yok.
devleti pkknın da ışidin de düşmanı. devletine sempati duysun yeter.