bugün

meydanlarda fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray dayanışması sonucu ortaya çıkmış direnişin simgesi.

görsel
çok samimi olmuş lan. yarın birbirlerine küfrederken de aynı samimiyeti göstericeklerdir bence. daha dün farklı renkte forma giyiyor diye birbirinizi bıçaklıyordunuz amk. sie.
" GS FB BJK " istanbul United Kuruldu!

http://www.geziparkidirenis.com/haberler/34/
http://www.sozlukhaber.com/h/963/
büyük fırsattır. deplasman yasağı hala devam ederse art niyet aramalıyız.
amblem manyak olmuştur. vay anasını. sanki birbirleri için yaratılmışlar.*
direnişin simgelerinden biridir. çokta güzel olmuştur.
mesele vatan olunca gerisi teferruattır diye oluşmuş bir simge...
görsel
kulüp yöneticileri ve tribün holiganları tarafından yok edilmezse,
istanbul daki futbolun gizli adelet simgesi olarak kalacak ve bir iki münferit olay dışında futbolda ki şiddeti büyük oran da düşürücek, eyleme karşı olanların bile reddemeyeceği güzellikte bir oluşumdur.

ilk derbi maçın da trübünlerde görmek dileğiyle..
yıllardır çektiklerini hep birlikte kendilerine iade etmektedirler, toplumun her kesimi gibi onlarda içlerinde birikenleri ortaya sermiştir.
belediye ve kasımpaşa nerede mına kıyim dedirtendir. istanbulda sadece fenerbahçe galatasaray beşiktaş yok. Belediyemiz de var!
işte takım budur!
görsel
lig başlar united bozulur.
bugün 2 ekibi büyük zarar vermiş birleşik takımdır.
liverpool fc taraftarıyım umurumda değil aslında ama hani nerede bu takım? şimdi yine sallamaya başladı herkes birbirine.
logosu müthiştir.
bir arkadaşım bugün alınan uefa kararından sonra neşeyle kendisine takıldığım için beni siktirettiğini söylediği oluşum*. istanbul united yeni yeni ortaya çıktı. hep vardı aslında ama adı yeni kondu. e be ibne. bu rekabet yüz yıldır var. ben kötü gidince sen, sen kötü gidince ben makara yapmayacaksam, seni beni aşan konularda senle beraber olmayacaksam bu rekabet niye var. sik kafa. sanki küme düşsen geri gelmeyeceksin. siktir git. geldiğinde ben burda olacağım. sen de beni beklersin, gittiğin yerde.
Çok çabuk sönen bir topluluk.

Bir futbol makalesi yazdım ve başlık atmada da yardımcı oldu.

Emek Hırsızları United

http://blog.radikal.com.t...k-hirsizlari-united-27927
Tribünlere de yansımasını beklediğimiz birlik.
Rte' nin istemeden zoru başardığı güzel bir dostluğun başlangıcı.
g.tunden element uydurmayi seven yurdum insanin ortaya attigi "hayal urunu" takim seysi. ben kabul etmiyorum kardesim, gs liyle bjk liyle mac mi izlenir, yenilen taraftar yenen taraftari tebrik mi eder? ben ne keyif alicam o zaman futboldan? tamam, diger takimlara saygi duyarsinda, neden galatasaray yendiginde onlari alkislamam lazim. manyak miyim ben?
basit bir ütopyadan başka bir şey değildir.

tribünle siyaset öyle ya da böyle bambaşka şeyler, öyle kalması da daha iyi.

nasıl ki ''adam gibi adam recep tayyip erdoğan'' diye pankart asmak gayet gereksizse, taksimi tribüne taşımak da oraya maçı yaşamaya giden insana işkenceden başka bir şey değil.

biber sıkılacak, cop kullanılacak, karşıt görüşlü insanların anlaşmazlıkları kavgaya dönüşecek...

bunlar zaten stadyum gibi en küçük olayın bir anda toplumsal vakaya dönüşebileceği yerde hiç güzel ihtimaller değil.

bunların sonucunda önce kadınlarla, çocuklara tribün hayal olacak, sonrasında da herkese...

ve futbolu bitirecek bu olay.

bakın, yıllardır bu yüzden taraftar için deplasman hayal oldu.

karşımızda yasakçı ve otoriter bir yönetim varken direnişi tribüne taşımak futbolu bizden alır ve hiçbir şeyi de çözmez.

olan sporsevere olur.

herkesin bir dünya görüşü var, inandığı değerler var. ama parlamentolar bunun için, seçim sandıkları bunun için, forumlar bunun için...

futbol toplumların afyonu olarak kalmasın diyorsunuz ama bırakın kalsın zira bazı insanların hayattan aldığı yegane zevk o.

politika için onu feda etmek saçmalıktır.

bırakın taraftar davulunu çalsın, siyaseti siyasetçi yapsın.
birbirini bıçaklayan andavalların kurduğu birliktir.
gençlerbirliği varken gereksiz bir oluşum. madem birlik istiyorsunuz takımlarınızı bırakıp gençlerbirliğine koşun. üstelik adıyla sanıyla türkçe bir birlik.
united ney lan. ingiliz muhipleri sizi.