bugün

orta sınıf, şehirli, 25-30 yaş arası türk erkeklerinin şu sıralar sıkça kullandıkları söz.
fonda ayla dikmen hepsi için söylüyor: anlamazdınnn, anlamazdınnnn.
evet ya daha önce de hissetmiştim bunu ama kimselere söyleyememiştim. bizim patron da böyle haytanın teki. fanteziden fanteziye koşuyor. ama konumuz o değil. ben'im. ben bizim şirketin şefiyim. patronla sizli bizli konuşuruz, akşamları şarap falan içer patron. ama beni çok sever. inanmazsınız, bir keresinde beni de davet etti. kıramadım. hatta abi bile dedim o esnada ona. maaşa zam istiycem sandı ama onu ne kadar sevdiğimizi ve baba olacağımı söyledim.

filmi izlediğimde vay be dedim çağan ırmak resmen beni anlatmış bu filmde.
bir de bunun, ferhunde * beni anlatiyor versiyonu vardir kizlar icin. ama oyle cok dile getirmezler. diziyi izleyip aglayarak kendi kendilerine bunalirlar yalniz.
suc ve cezayi okuyup "ayy ben dosto cok severim.. raskolnikov muydu neydi adi ayni ben iste o. dosto beni anlatmis" diyen insanin issiz adami izledikten sonraki muhtemel yorumudur.
bazı erkeklerin söylerken hoşlarına giden cümle.

erkeklerin neden ıssız adam olmaya özendiklerini anlayamıyorum.

ne oluyor yani, o fantaziden o fantaziye koşup sonunda yalnız ve mutsuz olmak mı erkekleri cezbeden anlamıyorum. daha mı cool ve karizmatik hissediyorlar kendilerini böylece ya da terketmenin verdiği gurur mu hoşalarına giden ben çözemedim.
cevap selçuk erdem'den geliyor: (bkz: hadi len)
(bkz: hepimiz ıssızız hepimiz adamız)
(bkz: #4314979)
"internetten gay forumlarına takılıp, evli çiftlerle iletişime geçiyorum. kesinlikle alta geçmem diyorum ama kıllı göbekli amcalarla da anal ilişkiye giriyorum" demenin türkçe karşılığıdır.

hadi şimdi buradan yakın...*
(bkz: issiz adam resmen bizi s kiyor)
(#4380406)
-abi ıssız adam resmen beni anlatıyor
-valla beni de
-yalnız tek fark, ben öyle hergün eve kız atamıyorum
-valla ben de
-bide o kadar iyi değil maddi durumum
-valla benim de
-yalnız ben yemek yapmayı da beceremem
-valla aynen
-o zaman ben bu ıssız adamın taa a.q
-valla ben de...

(bkz: ıssız adam resmen beni aldatıyor)
(bkz: kızsız adam)
filmi izlyen 10 erkekten 9'unun söylediği cümle. bu durum ister istemez gora filmindeki bir sahneyi hatırlatıyor bana:

(bkz: ne havalandırmaymış arkadaş)
"ıssız adam ressssmen ben anlatıyor ha" şeklinde söylenmesi durumunda tipik bir "görgüsüz" monoloğu olabilecek ayarda bir tümce.

(bkz: görgüsüz)
(bkz: barış atar)
"ıssız adam resmen beni anlatıyor" diyen kesinlikle bir ada'dır. yani kadındır. kız evlenilecek kızdır. kendisine eğlenilecek erkek bulmuştur olabilir. her kızın başına gelir*. ama bunun erkek olarak kimseyi anlatacağını sanmıyorum. tabii ki hardcore seviyorsanız, aşkınızı acımadan "sus", "kes sesini" deyip boğazını sıkıp hayvan gibi duygusuzca sikiyorsanız. sevişmek yerine. duygusuz hayvan herifin biri olmanız olasıdır ve bunu diyen adamdan dakkada uzaklaşınız.
resmiyete kavuşturulmuş iddiadır, neredeyse belgelenmiştir...

meali ise şu şekilde açılabilir: abi ben var ya, aynı ıssız adam gibi... her gün msn'den evli çiftler bulup evlerine gidiyorum, işte orda ablaya muamele çekerken abiye de bi saksafon, bi malak emzirmesi off! erkek kadın farketmez, aktif pasif her pozisyona girerim, vesikalı ibneyim...
Aslında Çağan Irmak bu filmde kendisini anlatıyor. Şöyle ki facebook'a girip Çağan Irmak'ın profil resimlerine baktığınız zaman orada ıssız adamı görebilirsiniz.
şehir efsanesine dönen durum..*
+ muhasebeye uğrayın.. kıdem ve ihbar tazminatınızı ödesinler!
- işsiz adam resmen beni anlatıyor lan!
+ efendim?
- hamnakoym diyordum..
+ çıkar mısınız lütfen..
- hey dostum sen bana ne yapacağımı söyleyemezsin, artık patronum değilsin ha!
+ la havle...
- illa villa...
etrafımızda kanında mikrop olan ne kadar çok adam olduğunu anlamamıza yol açan söylem. *
bunu söylemek için illa erkek olmak gerekmez bazen.
Başlığı okuyunca işsiz adamdan bahsediyorlar sandım.

Hangi işsiz adam diye düşündüm bir an...

o kadar çok var ki, hele son zamanlarda kahvehaneler adam almamaya başladı o derece yani.

Sonra ıssız adam filminden bahsettiğini idrak ediverdim.

Filmi seyretmedim, seyretmeye değer de bulmuyorum. Çünkü bu tarz senaryoları gördükçe artık kusasım geliyor.

Neden bizde de şöyle kaliteli savaş filmleri falan çekilmez?

çanakkale mesela, öyle hikayeler çıkartılabilir ki, er ryan'ı kurtarmak yanında çizgi film gibi kalır.

Ya da Kut'ul Amare Kuşatması, hani şu birinci dünya savaşında binlerce ingliliz askerini esir aldığımız savaş canııım.

Belki biz de bir süper kahraman yaratabilir anadolu'nun çeşitli yerlerinde maceradan maceraya koşturabiliriz. Dünya üzerinde envai çeşit gizemli konu var, illa hep amerikanyalılar mı çözecekler? Niye ikinci dünya savaşında agarta'nın gizli kapısını arayan ss subayları ile türk istihbarat görevlileri kıyasıya kapışmasınlar? Örnekler çoğaltılabilir.

Eğer Hollywood milyon dolarlık bütçelerle çekiyor bu filmleri bizde para yok derseniz kızarım, gora'yı, arog'u kurban bağışlarıyla çekmediler çünkü.

Biz de yok olan para değil, vizyon.

Bizim sinemacılarımızın cücük beyinleri ancak milletin orasını burasını düşünüp aşk adı altında millete bak ne güzel yiyişiyor gençler olayını göstermeye çalışır.

Adam gibi bir savaş filmi ya da bilim-kurgu çekebilmek için önce beyinlerin geniş olması gerek.

işte milletçe fakr-u zaruret içinde sürünüyor oluşumuzun temel sebebi de budur.

Issız adam filminin senarist, yönetmen ve yapımcısını buradan boykot ediyorum. Sizin yüzünüzden halkımız bunalımdan çıkamıyor, arabesk beyinliler sizi.
son zamanlarda neredeyse tüm erkeklerin söylediği cümle. ıssız adam bir pişmanlık filmidir ve bir adamın korkaklığını gözler önüne sermektedir. bu cümleyi kurarken insan iki defa düşünmeli. övünülecek bir durum değil çünkü.
ne gibi seni, beni, bizi anlatıyor;
grup seks mi, yapıyosun?
kasketli, gözlüklü, göbekli bi adama, sakso mu cekiyosun?
hayvan gibi mi, seks yapıyosun?
gece nin bi vakti, seks krizin mi geliyor?
tarçınlı havuçlu kek mi yapıyosun?
grup seks te, alta geçmem mi diyosun?
seksten sonra, semiramis pekkan mı dinliyosun?
gurme denilecek düzeyde, yemek ustası mısın?
ilk bulusmada, kıza ayarı veriyomusun?
annen den utanıyormusun?
yada bi aydır tanıdıgın bı kızı, 5 sene unutamıyomusun?
hangisi seni, beni, bizi anlatıyor.
(bkz: x is ıssız adam)
(bkz: anlamazdın anlamazdın)