bugün

dağdaki hain ile köyde geçim derdi içindeki kürt vatandaş arasındaki farkı gayet iyi bilen bireyin, kullanmaya bir kez bile ihtiyaç duymayacağı cümle girişi.
(bkz: irkci degilim ama zencileri ve yahudileri sevmem)
(bkz: türkçü)
almanya'da çok söylenen söz öbeği.
irkci degilim ama turklere karsi yapilan irkciliga ve terore de karsi degilim.
irkci degilim ama safim.
2050 de türk kürt nüfusunun eşitlenecek olmasından endişeliyim.
kişinin düşüncelerinin ırkçılığa delalet ettiğini ört bas etmek için kurduğu, önceden alınmış savunma taktik cümlesidir efendim.
... ama zokora geldi şimdi aklıma. Pis zenci herif. Ahlaksız.
pkk kürtlerinden ve ermenilerden, yani zarar verici organizmalardan tiksiniyorum.
irkini kotu temsil eden, karalayan kesimden igreniyorum.
"ama'dan öncesini silip atacaksın" konsepti gereği, sadece sonrasında söylenenleri dinlemeniz gereken söz öbeği.

örneğin, "ırkçı değilim ama, bu iskoçlar da kız gibi giyiniyor, top mudur bunlar" denmişse, ama'dan öncesini siliyoruz, kalanını tekrar okuyoruz. sonuçta adamın ırkçı olduğunu anlıyoruz.

"bize çok büyük faydaların oldu, çok başarılı bir yıl geçirdik birlikte, çok kar ettik ama bu yıl prim veremiyoruz" cümlesi de bunun gibidir. "ama" öncesini atıyoruz, ne kalıyor, prim yok!

işte bunlar hep tecrübe.
ırkçı değilim ama burdan Suriyeli erkeklerin amk. hepsi beter olsun.
ırkçı değilim ama zencilerden nefret ediyorum.
ırkçı değilim ama kürtleri, ermenileri, arapları, sırpları, yunanları sevmem. gördüğünüz gibi değilim, tşk.
(bkz: yalancıyı kimsenin şaapmaması)

durum bundan ibaret gibi.
genlerimde insanlık yok.
zencileri severim, kürtleri sevmem.
Aması maması yok! Irkçıyım, gurur duyuyorum. Neden mi amına koduğumun zavallısı? Ekte paylaştım.

görsel

Sen kimin dölünün kurumuş artığısınki benim toprağımdan kendine pay çıkarırsın. Al işte çirkin mi çirkin bir sıfat ve bir o kadar çirkin zihniyet. Sen şu fotoğrafa bakıp rahatsız olmuyorsan, bravo en az benim kadar ırkçısın Ama orospu çocuğu olanından.
Hadi şimdi siktirin gidin eksi oy alırım korkusuyla içindekini dökemeyenler ve ne kadar azılı bir terörist olduğunu ifşa etmemek adına hümanist tavırlar sergileyen şerefsizler!
Sonrasında %90 ihtimalle "kürt" veya "arap" ırkının geçtiği vecize başlangıcı.
ermenileri, yunanları, arapları ve teröristin her türlüsünü sevmiyorum... diye devam edebilir. Doğaldır.
Ama kelimesinden sonrası boştur. Eksiltili cümledir.

- ırkçı değilim ama'...'sevmiyorum.
+ e bu siyasi bir durum değil..
- ben faşist değilim ama'.... 'nın'... Ediyorum..
+ e sen kişisel bir durumu düşleyerek topluluklar ile ilgili genel yargı beyan ediyorsun..
- e ama bık bık
+ e sus. Sana sormadık ki daha kişisel olarak bir şey. ikili iletişimde de, uzaktan da bu tür laflar atılmaz, görgüsüzlüktür, ayıptır, zaten siyasi profiller çiziyorsunuz herkese karşı, öküz değiliz anlıyoruz kimin ne olduğunu neci olduğunu, sana evlenme mi teklif ettik, şirket mi kuralım dedik, uzaktan giri yazıp bazen yakından sohbet etmeye çalışıyoruz. Kim merak etti şahsının hangi mezhep, ideolojik grup ve ya ırklardan hoşlanmadığını?
görsel