bugün

ekseriya yurdum solcusudur. bizde geri zekalıyız ya anlamıyoruz samimiyetsizliği.

dün s.s.c.b nin afgan işgalinde onlarla savaşan hikmetyarla başbakan ın resmini ayıp gibi gösteren bu samimiyetsizler...

ırak konusunda bir anda müslüman aşkı ile doluyor...

peki cezayirin sosyalist diktası müslüman fıs a eziyet ederken...mısır da modern firavunlar müslüman kardeşleri tepelerken müslümanlardan yanalar mı bunlar, elbette değil...

bu samimiyetsiz anti emperyalistler; ihh, yardım gemisi gönderince alayı israilci oldu...

ırak ta müslümanlardan yanalarmış...

(bkz: yalanınız batsın be)
mehmet ali aybar'ı tanımayan samimiyetsizdir.

edit : başlık değişmiş.
(bkz: dinci cehaleti)
(bkz: ayarı yedikçe çemkiren solcu)
daha kötüsüne bakılması gereken samimiyetsiz ordusudur.

ırak savaşı çıkmak üzereyken meclisten teskere çıkarmaya çalışan solcu zihniyet midir? sorgulamak lazım.

afganistana barış gücü adı altında giden hangi zihniyettir onu da bir araştırmak lazım.

ayrıca birde şu açıdan bakmak lazım.

ırak işgalini kim yaptı? abd

afgan işgalinde islamcı mücahitlere kim yardım etti? abd.

sorular ve cevaplar basitse amerika aşırı radikal sağcı bir millet. ya da biz yanlış biliyoruz.
sorun şudur...

ak parti aşama aşama israil çıkarlarına aykırı, abd ile alenen ters düşücek kadar bağımsız politiklar izleyebilmektedir.

ak parti içeride vesayet le problemini çözememiştir ki..

dışarda kaplan politika izleyebilsin...

ama aşama aşama özgün politikalar izlemektedir...

peki solcular ne yapmaktadır...

dün afganistan da müslümanlara karşı sscb yanlısı idiler...

mısır da,cezayir de müslümanlara karşılar...

sudan da müslüman el beşir e karşı emperyalizmle beraberler...

hükümet israille ters düşünce israilden yanalar..

ırakta ise samimiyetsiz biçimde sırf hükümete salvo yapmak için müslümanlardan yana gibi gösteriyorlar..

kim aslında kimden taraf...herkes farkında..
siyasi gericiliğin en büyük silahı her türlü siyasi, felsefi, ideolojik ve tarihi meseleyi demagojik bir biçimde çarpıtmasıdır. bir başka deyişle gericilik her türlü yalan ve karalamayı kullanarak kendisine mevzi kazandırmaya çalışır. işte bir örneği daha; emperyalizmin hiçbir sınır tanımadan, her türlü barbarlık kullandığı bir savaşla, soğuk savaş döneminde emperyalist kampla sosyalist kamp arasındaki dolaylı sıcak çatışmalardan birine sahne olan bir savaşı eşitlemeye çalışması rezilliktir. dahası solun her türlü çeşidinin anlaşamadığı, ortak bir tutum almak bir yana birbiriyle yollarını ayırdığı bir tarihsel dönemeçtir afganistan savaşı. diğer yandan ırak işgali siyasi gericiliğin iki yüzlülüğünün ortaya çıktığı bir dönemdi. elbette bu akımın temsilcileri kara yüzlü siyasetlerini saklamak için sosyal demokratların ikircikli tutumlarına dikkati çekmeye çalışıyor ama onda bile yalan söylüyorlar.

türkiye'de sosyal demokrasiyi temsil eden bugün farklı ayrım noktaları bulunan ama ulusalcı olarak adlandıracağımız yerel bir ideoloji ile buluşan kesimler afgan savaşında'da amerika'ya destek vermiştir. elbette bu dönem devrimcilerden etkilenen kesimleri ise sovyetler birliği'nin bu hareketinde tarafsız kalmayı tercih etmişlerdir. bugün, ikircikli bir siyaseti bu kesimler yürütmektedir.

komünistler açısından ırak'ta, yugoslavya'da, somali'De evleri bombalanan insanlar emperyalizmin kurbanlarıdır. bugün somali'ye, eski yugoslavya'ya, lübnan'a asker gönderenler, ırak'a asker göndermek isteyenler, sınır ötesi operasyonlara izin verenler gericilerdir, siyasi iktidardır.

tıpkı referandum döneminde olduğu gibi emperyalizme karşı mücadelede de yalanlara başvuran gericiler bilsinler ki; bunlar faşizmin taktikleridir. bu taktikler her zaman sökmez.
(bkz: sovyet emperyalizmi)* (bkz: çin emperyalizmi)*
(bkz: emperyalizmin kapitalizme özgü oluşu)
Müslümanım müslümanım deyip her ne hikmetse her defasında ABD ile aynı yatağa giren sağcı gibi antenin tekidir. Sağcı nasıl lafta Müslümansa, Solcu da lafta anti-emperyalisttir.
müslümanım diyip amerika ile işbirliği yapanda samimiyetsizdir. ırak a asker yollamak için oylama yapanda samimiyetsizdir o zaman.
bildiğin yurdum bilinçsizinin öngörüsüdür.

uluslara kendi kaderini tayin hakkı doğrultusunda her türlü işgal ve hak gasbının karşısına dikilmeyi birinci vazife bilen özgürlük için ölüme seve seve gidenlere karşı blinçli bir karalama çalışmasıdır. özgürlük olarak sadece ibadet ve dini yaşamak olgularını bilenlerin anlayamacağı kadar derin ve bir o kadar samimiyetsizlerdir.
gazze'de hamas'ın katlettiği el-fetihliler hakkında ağzını açmayan ucube söylemi.

hani hatırlatayım dedim, 2009 yılbaşında israil gazze'ye girdiğinde, hamas; öldürdüğü israil askeri sayısının iki misli el-fetihli katletmiştir.

yurdum müslümanları da bir 'hop n'oluyoruz' çekmemiştir.

e konuşun hadi müslümanlar, ırak'ta amerika'ya yardım edilsin diye, meclise soktuğunuz taşeronlarınıza ne kadar kahraman muamelesi yapabilirsiniz ki?

ne olduğunuzu biliyorsunuz.

müslüman samimiyetine bak çay demle.
güncel Önemli Başlıklar