bugün

firefox a instagram eklentisi kurulur.
firefox tan instagrama girilir

windowsun screenshot özelliğiyle ekran görüntüsü alınır.. kimsenin ruhu duymaz.

hatta bilgisayarınızda IDM var ise, videolar, storiler mp4 olarak çatır çatır kaydedilir..

kimsenin ruhu duymaz.
Mark zuckerberg'in getirdiği son güncellemeyle, screenshot alınan kişi karşı cinsse ona; "X kişisi sana platonik aşık olduğu için screenshotını aldı" hemcinsse; "x kişisi dedikodunu yapmak için screenshotını aldı" bildirimi gidiyor.

Geçmiş olsun, aynen öyle...
Bende gidiyor diye biliyorum.
başka hesaplar ile kendi hesabımdan denedim.
gitmiyor.

ama ekstra uygulamalar bu bilginin öğrenilmesini sağlıyor.
Tabi ki gitmiyor.
Onlarca instagram hesabım var. Bazıları reklam bazıları da hobi amaçlı.
Binlerce kez ss aldım. Şehir efsanesi bunlar.
Normalde dalga geçerdim ama bilinmeyen bir konuda yardımcı olmalı herşeyi dalgaya almamak lazım diyerekten cevap veriyorum hiçbir şekilde bildirim gitmez. Ama durumu açtığın için görüldü bildirimi düşer karşı kişiye.
kaybolmuyor. facebook (facebook, instagram, whatsapp hepsi ayni sirket) hepsini kaydediyor.

görsel
instagram app´inden profile gecin.
görsel
sonra yukaridaki sagda üc noktali ayarlar isaretine tiklayin.

"Gizlilik ve güvenlik" gelene kadar asagiya inin ve daha sonra "veri indirme" yada ona benzer bisey cikmasi lazim, ona tiklayin.

Email adresinizi verin ve "indir"e tiklayin.

Sifrenizle onaylayin ve "devam" tusuna tiklayin.

Baskasinin dosyalarini da satin alabilirsiniz. Nasil mi?
Instagram veya facebook´a kendi bilgilerinizi satin almak istediginize dair email yazmaniz ve istenen ücreti (sanirim 5000 $) ödemeniz yeterli. Kisinin kendi bilgileri yani sira baskalarinin da bilgilerini telefon numarasi, bulundugu konumlari, cinsiyeti, rumuzu, email adresi, ismi vb. bilgilerine komple sahip olabilirsiniz.

Hayirli veri (özelinizi) paylasmalar!
Deneyim derim.facebookta bi deniyim önce sonra instadada derer sonucu yazarim.
ücretle başkalarının bilgilerini indiremeyeceğiniz site. saçma saçma şeyler yazmayın.
özel mesajda atılan süreli fotoğrafda ss alırsanız, fotonun yanında işaret çıkıyor ekran görüntüsü alındı diye.

normal hikayede ss alınca bişe olmuyodur sanmıyorum.
Dened cift hesaptan sorun yok.
bildirim falan gitmiyor rahat olun. ırz düşmanlığına gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz.
Fake hesaptan yaptım bildirim falan gelmedi.