bugün

kur yapıyor olma ihtimali yüksek olan kızdır.
Arda'nın Leyla'ya : Vallah bazı şeyleri düşünecen hacı bak bana nasıl giyinmişim. (bkz: leyla ile mecnun)
klasiktir.
Klişeleşmiştir. Fakat hala kızla erkeğin birbirine daha da bağlanmasını sağlar.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/200373/
ceket karşılığında bir şey istemeyecekse güzel bi resim.
- üşüdün mü bi tanem..
+ yok canım üşümedim.
- yine de al sen ceketimi.

var böyleleri.
Adam gibi sarıl bana demesini beklerim. Üşüdüm derse önce sıkı giyinseydin deyip azarlar sonra da ceketimi verirdim.

Evet katışıksız odunum. Katışıksız ırgatım.
karşılığında illa bişey verilmesi istendiğinden yapılan harekettir.*
niye veriliyor ki? sırf yavşaklık için.

bir ara sırf bir kıza yavşamış olmamak, çizgimi bozmamak için ceketimi vermedim. o kızdan hoşlanıyordum ama bunu yapmadım.

o yolda yürürken arkadaşım gitti ona ceketini verdi, tabi türk kızının gözünde o erkek büyüdü malum kezbanlarımız. sonra yol boyu onlar konuştu ben uzaktan izledim, sonra onlar çıktı, ayrıldı vs ama o an gitti mi elimden? evet.

pişman mıyım? hayır. çizgimi bozmadım en önemlisi o

verilmemesi mi gerek diyorum? asla...üşümüş müdür diye sorup işgüzarlık yapmaktansa, ya da kızın üşüdüm deyip iş çıkarmaya çalışıp mecburen vermek zorunda kalmaktansa, titrediğini görüp vermek daha anlamlıdır, ötesi yavşaklıktır.
ceketi veren kişi üşümüyor da veriyorsa sorun yok, ama ceketi verdiğinde kendisi donacaksa saçmalığın daniskası olan durumdur. önce can sonra canan beyler, madem üşünülecek hava var,siz ceketi giyecek zekadayken, kızımız hırka neyin giyecek zekayı nerede bırakmış?
bu cümleyi yazdıktan sonra asla üşüdüm diyemem herhalde! zira aklın neredeydi sorusu ile karşılaşabilirim. oyt.. üşüdüm mü ne?
sarılmaktan daha içten ve samimi olan nezaket örneğidir.
(bkz: üşüdüm diyen kızın ısınması için ceketi yakmak)