bugün

ışığı söndürmek için çorabı top yapıp düğmeye hedef vurmak.

ya da
-ablaaa
+neee
-uyanık mısın
+uyanığım noldu
-ayağa kalk şimdi bişey dicem
+kalktık noldu
-hazır ayaktayken bana bi su getirsene
+vay amk oyuna getirdi bizi yine i.ne
bir şeyi tek elle yapmaya çalışıp becerememek bir de üstüne mahvetmek sonra ancak başkalarının yardımıyla düzeltmek.

(bkz: perdeyi tek elle çekerken aşağı indirmek)
çorabı top yapıp basketolcu edasıyka ışığı sondurmek . *
işemeden uyumaktır.
tıraş olurken üşenip geri kalanını da sabah keserim demek ve uyumak. evet yaptım bunu.
iki elinde doluyken, bir elin serbest kalmasını sağlayıp kapıyı açmak yerine, ayakla kapıyı açmaya çalışmak.
çoraplarını çıkarmadan uyumasıdır.
cami kapatmaya usenip sabah sumugun buz tuttugunu gormek.
Ayak parmaklariyla yere dusen cismi almaya calismaktir.
Bilgisayarı ayak başparmağıyla açmaktır.
tuvalete gitmemek bu kadar üşenceç olunur mu ya.
silgi kullanmak yerine yazıyı karalamak.
mesaj atmak yerine aramak yok bu saçma değil bu mantıklı olan evet.
(bkz: )kullanici adim. Üsengeçlikten isim bulamayip, üsenmezsem yazacağimi belirterek saçmalamam.
Bakkala babayı göndermek. Ben zaten ekmek yemiyorum.
masaüstü bilgisayarı ayak baş parmağıyla açmak
ayak parmaklarıyla kanal değiştirmek
açık kalan ışığı kapatmak için bir nesne fırlatmak
tuvalete gitmeye üşenip bilgisayar başında kıvranmak
çorapları ayaklarınla çıkarmaya çalışmak *
bilgisayarı yataktan indirmemek...yere koymaya üşeniyorum amk sevgilim gibi oldu yatakta varlığını hissetmeden uyuyamıyorum
Saatlerce çişe gitmeyip artık altına yapma safhasına gelince zıplaya zıplaya donu falan indirmeye çalışmak.
Altta çıtçıtlı badi varsa hiiç uğraşmayın garanti işersiniz.
Ha ama saatler sonra işemenin getirdiği o rahatlık hiçbi şeye değişilmez.
akıl ile açıklamanın mümkün olmayacağı hareketlerdir.

ama favorim, on metre boyunca sürünüp istediğim nesneyi almak.
bir buçuk metre uzaklıktaki düğmeye, ayağa kalkmadan basma isteğiyle yan tarafta katlı duran masayı kaldırıp ucunu düğmeye denk getirmeye çalışmak.
3 boyutlu yazıcı ile protez el yapmak.
laptop seçme derdine uzay kasa bilgisayar yapmak. kasası ve açma kapama düğmesi yok, demir para ile kısa devre sayesinde açılabilmekte, menteşe üzerine çaktım,4. yılı hala kullanıyorum, mutluyum.
internetsiz kaldığım dönemlerde, komşudan wifi şifresini sormak yerine, bir kaç saat te, wifi şifresi kırmak. üşengeçliğin de böylesi.
Salondaki cekyati yatak konumuna getirmek, damacana, ketil, kahve stogu, ve çöp kutusunu yatağın çevresine konuslandirmak, hoparlör ve laptopu yatağın hemen yamacindaki sehpaya yerleştirmek. Tüm bunların akabinde odadan sadece isemek için cikarak yaşamaya devam etmek.
istenilen cismi almak için yataktan aşağı doğru kafayı salmak suretiyle halıyı kendine doğru çekip cisme ulaşmak. (bkz: bir başarı öyküsü)
alt kattaki balkonun iplerine takılan tshirtü oltayla almaya çalışmak ve akabinde tshirtten oltayı çıkarmaya çalışırken delmek.