bugün

bir hukuk terimi.
meali: Bir sözleşmenin, davanın veya icra takibinin taraflarından olmayan kişi.
konuşma esnasında araya girdiğinde kedisine
(bkz: bok)

düşen kişi...
hukuki işleme taraf olmayan ama bazı durumlarda işlemi etkileyebilen veya işlemden etkilenebilen sahıstır.
(bkz: o)
tekil : o
çogul : onlar
(bkz: ilişkiye üçüncü aranıyor)
(bkz: atilla ilhan-üçüncü şahsın şiiri)
Gözlerin gözlerime değince
Felaketim olurdu, ağlardım
Beni sevmiyordun, bilirdim
Bir sevdiğin vardı, duyardım
Çöp gibi bir oğlan, ipince
Hayırsızın biriydi fikrimce
Ne vakit karşımda görsem
Öldüreceğimden korkardım
Ne vakit Maçka'dan geçsem
Limanda hep gemiler olurdu
Ağaçlar kuş gibi gülerdi
Sessizce bir cigara yakardın
Parmaklarımın ucunu yakardın
Kirpiklerini eğerdin, bakardın
Üşürdüm, içim ürperirdi
Akşamlar bir roman gibi biterdi
Jezabel kan içinde yatardı
Limandan bir gemi giderdi
Sen kalkıp ona giderdin
Benzin mum gibi giderdin
Sabaha kadar kalırdın
Hayırsızın biriydi fikrimce
Güldü mü cenazeye benzerdi
Hele seni kollarına aldı mı

Attila ilhan
attila ilhan'ın şiirini hatırlatan söz. dördüncü şahıs olmak gibi, daha büyük bir duygusal felaketi hatırlatır.
ikinci şahsın sonradan haberdar olduğu, birinci şahsın daha çok değer verdiği şahıstır. üçüncü şahıs olmasına rağmen ikinciden değerlidir. ikincinin çekip gitmesine sebep olacak kadar.
isterse laf arasına isterse aşk arasına..nereye girerse girsin farketmez hoş gözle bakılmayan zayıf karakterli itici tiplerdir..öyle anlar olurki kaçınılmazdır kendilerinin farkına varmaları.bu tarz insanlar için toplumun bi çabası olmalı.
karşılıksız aşkını başkasıyla birlikte gören erkek.
aşkta başıma gelmiş olay.
herzaman onu düşünürsün. ama o başkasınındır. ona yaklaşamazsın. onla konuşamaz, saçlarını okşayamazsın. fakat elalemin hıyarı gelir sevdiğin kızı gözünün önünde adeta yalar. dudağına yapışır. emer emer. sen onu kendinden bile kıskanırken bak elalemin hıyarına. senin sevdiğin kızla gönül eğlendirdiğini düşünürsün. belki oda seviyordur. ama dünya böyle. sana her baktığında bi umut doğar içine. okadar herkez '' bi kız için ağlamaya değmezzz !!! '' desede sindirimezsin işte. ama kimse bilmezki bu acıyı tam anlamıyla yaşayanlara bağımlılık yapar bu acı. çok net hatırlıyorum. unutulacak bir olay değil çünkü. olay şu; ege adındaki bir arkadaşımla okula gidiyorduk. ve aramızdaki konuşma aynen şu;
ben: kanka ben kızı unutmaya başladım.
ege: oo süper kanka. artık senin sorunlarını dinlemeyecez yani.
ben: kanka ama ben unutmak istemiyorum...
ege: manyakmısın oğlum. neyini unutmamak istiyosun. kız seni reddetti !
ben: bilemiyorum. onun acısıyla yaşamaya okadar çok alışmışımki. hiç unutmak istemiyorum.
ege: hasta !!!!

ege'ye hak vermek lazım. bukadarda sevilmezki. ama 3.şahıs olmak veya aşk acısı çekmek kaderimizde yazılıysa çekeceğiz arkadaşlar ! yavşaklar gibi sevmediğimiz, sırf cinsellik için kızlarla sevgili olacağımıza, onurumuzla sever ve aşk acısı çekeriz daha iyi ! belki amacımıza ulaşamayız, belki bu uğurda duvarı yumruklarız. fakat kesinlikle onurumuzu ve gururumuzu kaybetmeyiz.

kızın teki: selam ! seni uzun zamandır görüyorum okulda. ve çok ilgimi çekiyorsun.
ben: anlıyorum.
kızın teki: eee şey, senin yolun nereye ?
ben: eve.
kızın teki: ahahaha ! yani ne tarafa doğru ?
ben: şu tarafa. üzgünüm acelem var.
kızın teki: dur bir dakika ! beni anlamadın galiba ( yavşıyorum sana gerizekalı ) !
ben: anlamadım. sevdiğim var üzgünüm.
kızın teki: o seni seviyormu ?
ben: yok.
kızın teki: ozaman s*tir et o kızı.
ben: olmaz.
kızın teki: ya malmısın ! kız seni sevmiyomuş işte ! kafanda sorunmu var !
ben: olsun ben yinede onun üstüne gül koklayamam !

ben böyleyim be abi !
Sevdiğim bir blog yazarıdır. Her konuda çekinmeden yazı yazar. Bir de daha sık yazı yazsa çok mutlu ourum doğrsu. Tam sözlük yazarı olacak insan tipidir.
(bkz: üçüncü şahsın şiiri)
sikkofield'in küfürsüz, daha efendi versiyonudur.
Okunası bir blogu vardır, gayet güzel yazıyor, yazılarının devamıni diliyoruz...

Unutmadan blog adresini de verelim;
http://selamordaki.blogspot.com

edit: noktalama
güncel Önemli Başlıklar