bugün

Gelecek yıl gerçekleştirmeyi düşündüğüm eylem.

Gazetecilik okumayı düşünüyorum. iş için değil sırf kendimi bu alanda geliştirmek için.
Bende okumayı düşünüyorum ODTÜ'de.
Kafama göre bölüm bulursam yapacağım eylem. Sınav stresi o heyecan hoşuma gidiyor.
hiç mezun vermeyen "yaşam üniversitesi", dünyadaki diğer bütün üniversiteleri de içinde barındırır.
Dördüncü üniversiteden merhabalar.
2 tane kafi.

Şu devirde üni okumak fazla kafa açıyor.

Yiter. Fazlasına hacet yok gari..
Bir nevi benimdir. Lisansım ile yüksek lisansım tamamıyla farklı alanlarda. Bir de açıktan yüksek lisansım ile benzer bi alanda ders çalışıyorum. Delirmemek elde değil.
çocuk yaşımdaki hayallerimden biridir. o yıllarda bana çok akıllıca ve bir o kadar da zor bir iş gibi gelirdi bu. ta ki bu hayalimi dile getirdiğim kişiler "yatay ilerlemek olur bu, onun yerine master doktora falan yaparsın" demişlerdi. haklılarmış, birçok farklı alanda lisans düzeyinde yeterlilik sahibi olmaktansa belirli bir alanda uzmanlaşmanın hem daha zor hem de daha doğru olduğu aşikar. ha tabii açıköğretimden bir bölüm daha okumanın, hele ki bunu örgün eğitim sürerken yapabilmenin belirli avantajları var, onları da bir kenarıda tutalım.
bana mantıksız geliyor. herhangi bir başarı örneği değil.

geçen 21 yaşında gencecik bi kızla tanıştım 2 üniversite okuyorum 3.ye başlayacağım dedi. oo dedim süper ne okuyorsun açık öğretimden sosyoloji örgünden arkeoloji mi ne öyle puanları en düşük bir bölüm söyledi. 5 sene sonra potansiyel işsiz. yaşı ilerlediği için bi meslek de öğrenemeyecek ömür boyu sisteme küfredecek. bence herkesin bi üniversite okumasına da gerek yok. yaşı gençken dimağı açıkken bir meslekte yürümeli. dün bi kadın gördüm araba filmi, seramik kaplama yapıyordu. çalıştıranı tebrik ettim erkeklerden iyi iş çıkarıyor dedi. ilmin bile faydasızı var.
Yıllar önce 65 yaşında hukuk fakültesine geri dönen birinin haberi vardı. Ben 28 yaşında ilk devlet üniversitemi kazandım. 45 yaşında, iki çocuk annesi bölüm arkadaşım bulunuyordu. Ama genç bir arkadaşımız bana “ Burada ne arıyorsun ? “ diye sormuştu. Sanki hep 18-24 arası sürecek üniversite !
Yaşı olmayan bir aktivitedir. Belki yine denerim bir gün.
Arkadaşlar kişi gelmiş 45 yaşına hâlen üniversite okuyacağım ayağına nasıl tecil edebilirim (askerlik erteleme ) onun peşinde. Bu düşünceye sahip kişinin
( erkek veya kadın gözetmeksizin )
okuyacağı okulun o na ne faydası olabir ki, bi baltata sap olamamışken bu zamana kadar. Eğitim sonrası ve eğitim hayatını hayat tecrübesi ile harmanlayan, kişileri tenzih ederek .Üçüncü üniversite okumuş olsan ne olacak sanki.,Elinde kağıt üstünde hayat tecrübesi olan kişi olarak.