bugün

geneli gazetelerde insanların birbirlerini nasıl katlettiklerini anlatan ibret alınası 16 yaşından küçüklerin okumaması gereken haberleri ile donatılmış ve genelde yine gazetelerin 3. sayfalarında yer alan haberler.
gaffur'un koleksiyonunu olusturan sayfa haberleridir.
"şırnak'ta 2 kız çocuğuna tecavüz edip öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan abdullah başçı'nın (21) hastaneye getirilişi sırasında yaşanan linç girişiminin bilançosu ağır oldu. Olaylarda 48'i jandarma 27'si de polis olmak üzere 75 güvenlik görevlisi, 1'i ateşli silahla, 22'si darp edilerek 23'ü sivil olmak üzere toplam 98 kişi yaralanırken hasan söyler (25) adlı bir kişi göğsüne kurşun isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi. kurşunun polis silahından çıkıp çıkmadığı belirlenemezken valilik olayları PKK yandaşlarının devlet otoritesini zayıflatmak arzusuna bağladı"

yok artık diyorum başka bişey demiyorum, habere bak bea, katliam olmuş haberimiz yok!
Genellikle şunlara benzeyen başlıklara sahip haberlerin yer aldığı gazete köşesi:

- Kanlı para yakalattı
- Öldürdüğü adamın kamerası ele verdi
- iki valizde bir ceset
- Hayat kadınının kopan düğmesi cinayeti çözdü
- Vasiyetteki yüzükler imamın sonu oldu
- Namazı katili kıldırdı
- Anne katilini çoraptaki kan lekesi yakalattı
- Baba katilini silahla verdiği poz yakalattı
- iŞLEDiĞi CiNAYETi KiMLiK KONTROLÜNDE ANLATTI
- CANi KARI KOCAYI BANTTAKi iZ ELE VERDi
- Alyanstaki yazı cinayeti aydınlattı
- Taşıdığı mal sonunu hazırladı
sadece kısa bilgi şeklinde elde bulunan, ayrıntıların baskıya yetişememesi sonucu alınan önlem. haberci olarak habersiz addedilme tehlikesine mukabil önem değeri yüksek haberi ayrıntının belirsizliği nedeniyle üçüncü sayfaya atmak. lan biraz iyi niyetli olun, optimist yaklaşın be!-bunu diyen ben değilim diğeri- hemen sallamışsınız, tamam muhalif tavır üstadı; alayı göt bunların.
haberin fotoğrafında, yasak aşk cinayetine kurban gitmiş bir kadın vardı.. yasak aşk cinayetine kurban gitmiş bir kadının haberi vardı..üzerine örttükleri gazetede..
bu sayfalarda en sık yer alan illerimiz adana * ve samsundur
genelde cinayet, kaza, tecavüz, hırsızlık haberleridir. ülkede ünlü olmak isteyen o kadar insanın, fotoğrafının ya da haberinin olmasını istemeyeceği tek yerdir kanımca. (bkz: üçüncü sayfa haberlerine konu olmak)
kim kimin karnına 20 bıçak darbesi indirdi, yok efendim kim canına kıydı, kim karısını kesti , kimi tır ezdi haberleridir okuyanında psikolojisini bozacağından bozabileceği demiyorum dikkat çekerim okunmamalıdır bence.
Yurdum insana ozel "hassiktirrr" haberler bolumudur. Ayrica bedirhan gokce bestfm de yayin yaparken bu konseptten esinlenip programinin adini "bedirhan gokce ile ucuncu sayfa" koymustur.
bugün bir haberde,bir resmemle çıkan resmimle konu olduğum sayfalardır.
üstelik 2 gazete de birden.
en çok okunanlar sayfası.*
"daha fazla heyecan için götüne soda şişesi soktu"* , "damacanaya tecavüz etti" gibi hayal gücü gerektiren iğrenç haberleri de görebileceğiniz bölümdür.

http://www.haberturk.com/...l-fantezi-hastanede-bitti
--spoiler--
Adıyaman'da eğitim gören lise son sınıf öğrencisi Nilgün Korkut, yarıyıl tatili için Bursa'da Tuna Mahallesi 12'nci Sümbül Sokak'ta oturan ağabeyi Bilal Korkut'un evine geldi.
--spoiler--

istisnasız hepsi de olay yerinin tam koordinatlarını, tam adresini verirler...

niye veriyon adresi götümüze mi sokalım? bilal korkut'un evine mi gidelim olmazsa kargo mu gönderelim ne yapalım bunu mu istiyorsunuz amk editörleri?
hic olmasini istedigin seydir.
ama ulkemizde bol bol olan seyler.

"ileri demokrasi" bir cagresini bulamadi halen.
Genellikle cinayetleri barındıran gazetenin 3. Sayfasında bulunan haberlerdir. Türkiye'nin kanayan yarasını gösterir.

Uzun far yüzünden öndeki sürücüyü öldürdü , şakalaşırken arkadaşının kafasını uçurdu , 6. Kattan balıklama betona atladı gibi haberler mevcut.
Üçüncü sayfa haberleri dolaylı yoldan (iğrenerek, lanetleyerek, utanarak vb.) seks, şiddet talebini karşılamak üzere hazırlanır.
Leş gibi haberlerdir.

Lan bir kere ülkemde normal olay olmaz mı?
Midemi bulandıran, insanın nasıl bir varlık olduğunu ortaya çıkaran, insanı hayattan soğutan bölümdür. Onun için gazete okumaya sondan başlarım. Dünyadan haberler, Spor, kültür sanat, eğitim diye devam etmek en güzelidir.
Bir kez daha hayattan soğumama neden olan olayları içeren bölümdür. Bakış açısı hep olumsuzlukları mı görüyorum. insanlar daha bir garip gelmeye başladı. Alın bir olay daha istanbul'da engelli bir genç 17 yerinden bıçaklanarak öldürülüyor. Evden televizyon, telefon ve bilgisayar çalınmış.
http://m.haberturk.com/so...rinden-bicaklandi-2163583

ilk kan aktıktan sonra devamı geldi yeryüzünde.