bugün

istanbul avrupa yakasındaki Garipçe ile anadolu yakasındaki Poyrazköy arasında yapılması planlanan üçüncü boğaz köprüsüyle alakalı an itibariyle başlatılmış kampanyadır. 1973'te açılan boğaziçi köprüsü, maliyetini amorti edince gişeler kaldırılacak ve geçişler ücretsiz olacak denilerek yapılmıştı. fakat paranın yüzü sıcak geldi. aynı durum 1988'de açılan fatih sultan mehmet köprüsü için de geçerlidir. 40 yıldır bu millet boşa para vermektedir. olan oldu demeyip, hiç olmazsa üçüncü köprü yapılmamışken sesimizi yükseltmeliyiz. para vermek isteyen varsa, destek vermesinler efenim. benden bu kadar.

edit: eğer geçişler ücretsiz olursa, özellikle e-5'in yükü hafifleyecektir. kamyon ve tırlar yeni köprüden geçmelidir.
kesinlikle ücretsiz olmalıdır, reklam panoları assınlar üzerinden tekerlerin geçmesiyle enerji üretsinler. Ne yapıp edip ücretsiz yapmanın bir yolunu bulmalılardır.
naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.
aslında en iyisi bir köprü beleş olcak bir köprü 5 tl bir köprü 10 tl olcak. yeminlen daha çok para kazanırlar. millet 10 tl olan az yoğun diye oraya gider. çaresizler beleşten gider. 5 tl olan arada kaynar işte.
"üçüncü köprü beleş olsun diye sözlüğe 3 entry girmek."

yarın bunu çıkarırlarsa bir ankara ikametgahlı olarak sonuna kadar katılacağım kampanyadır!

haydı duyarlı uludağ sözlük yazarları. yarın da memur zamlarını protesto edelim. zaten yazıyoruz birşeye yarasın bari yazdıklarımız değil mi? aha benden de bu kadar. oturduğumuz yerden hükümeti bile değiştiririz. bu güç bizde var!
ücretsiz diye üçüncü köprüye gidip litresi 5 lira benzinden ücreti fazlaca çıkarmaktır. yolu o tarafta olanlar için umarım olur ama köprü yapılmadan geçiş ücretleri açıklandı bile. üstelik dolar bazında.

http://ekonomi.milliyet.c....2012/1495340/default.htm
merhum turgut özal'ın başbakan olmadan önce katıldığı bir tv programında, iddialı bir şekilde 2.köprüyü yapmak istediğini ve sadece 1 sene vatandaştan ücret isteyeceğini söylediğine şahit olmuştum.aradan neredeyse 20 sene 10 hükümet geçti. hiç biri dünyanın en saçma uygulaması olan köprü geçişinde ücret alımını değiştirmedi.yine aynısı olacaktır.devlet asla bedava iş yapmaz.
masraflarıda vergiyle anadoluya bindirilsin kampanyasıdır. hadi len, geçen ödesin banane. ama masrafı bi şekilde vergisiz çıkarılırsa olmalıdır.
üzerinden 24 saat geçmesine rağmen, ilgi görmemiş kampanyadır. giderek duyarsızlaşıyoruz galiba.

--spoiler--
o zaman,
pompaya devam!
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar