bugün

maalesef gündeme bakınca rahatlıkla anladığımız durumdur. millet robot yapıyor, yapay zeka geliştiriyor ve bu yapay zeka "insanlara zarar verir mi?" diye tartışıyor. Biz onu kim vurdu? acaba istifa edecek mi? o ne dedi bu ne dedi aq! bildiğin geri kalmış ve devamlı sollanan bir ülkeyiz.
türkiye tarafsız değildir natoya üyedir diyerek reddettiğim olgu.
interpals.net'te bütün batı devletlerindeki hatunlar tarafından engellendiğimizi gördükten sonra iyice anladım.

"This user does not accept messages from Turkey, Angola, Azerbaijan, Yemen, Vietnam, United Arab Emirates, Uzbekistan, Cambodia, Ethiopia, India, Indonesia, Fiji, Gabon, Gambia, Iran. " yazısından sonra içimde bir burukluk oluşuyor.

bir de bunun üzerine "This user only accepts messages from Europe, North America, Australia/Oceania, or South America." yazısını görünce isyan ediyorum amk.
Ucuncu dunyaya raziyiz. Burda kokune kadar vergi sokuyorlar.
Bilmem kaç yüz tane üniversite olup boktan bir eğitim sisteminin olması buna örnektir. Ayrıca o kadar üniversite mezununa iş temin edemeyeceksen niye açıyorsun bu kadar üniversite ve bölüm?

Anladık para konuşur da ayıp. Günah. Bunların vebali bir bir sorulacak sizden bilesiniz.
Geldiğimiz hale bak. Bu zihniyetten önce uçak fabrikası vardı bu ülkede, yazık be.
ne zaman bizim insanımız paradan ve objelerden değerli olursa.. belki bizde ikinci sınıf ülkelerden biri olabiliriz. bu kafayla gidersek tabi zor ama, olsun.

(bkz: soma maden kazası)
(bkz: zonguldaktaki maden kazaları)
(bkz: metro turizm kazaları) vs.
Sana lüks gelen, daha doğrusu lüksmüş gibi dayatılan şeylerin aslında diğerlerinin standartı olduğunu fark ettiğinde kabulleniyorsun bu gerçeği.
Dört olduk diye biliyorum ben.
Ak partililerin algılayamadığı konulardan biri.
"Türkiye rock müzik dinleylerin, bikini giyenlerin, mercedeslere binenlerin olduğu Afganistan'dır" Celal Şengör.