bugün

3 yaşındaki çocuğa bikini giydirmek kadar normaldir.
insanı başka canlılardan ayıran özellik akılsa 3 yaşındaki çocuğun dini sorgulayamayacağı bilinmesi gerek.
3 yaşındaki kızdan bile tahrik olacak kadar alçak, sübyancı onun bunun çocuğu tiplerinin yapacağı iştir. 3 yaşında daha bebek lan o şerefsiz neyse toparlasak şeyinden asılmalıdır böyleleri.
Umarım şaka niyetinedir.
dervişin fikri neyse zikri odur.

eğer sen öyle 3 yaşındaki çocuktan tahrik olacak kadar aciz bir mahluksan, başkasıda senin çocuğundan etkilenmesin diye yaparsın bu çocuğa bu eziyeti. allah hepinizi ıslah etsin. kurtulacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorum.
çocuğa çocuk gibi değil de cinsel bir objeymiş gibi görüp örtülere sokmaya çalışmaktır.

çocuk o çocuk şu sıcak günlerde küçücük bebeklere kalın kalın külotlu çorap uzun kollu kalın tişört giydirenleri görüyorum yazık valla.
ibneliktir. Yobazlıktır.
'Ağaç yaşken eğilir'.
bir; üç yaşındaki çocuğa tayt-askılı giydirmekten daha kötü değildir.
erkek çocuğuna yapılıp düştüğü duruma gülünecek olay.
gericiliktir. yobaz dememize kızıyolar ama ağır yobazlar. sen demek ki küçük çocuklardan bile tahrik oluyosun ve ondan dolayı 3 yaşındaki çocuğunun saçını kapatıyosun. bu tür çember sakallılar yüzünden böyleyiz.
9 yaşında potansiyel evlilik malzemesi olabileceği için normal olandır.
(bkz: alışmadık g tte don durmaz)

(bkz: ağaç yaşken eğilir)
(bkz: 9 yasindaki kiza turban taktiran zihniyet/#3810788)
sadece yetişkin insanları değil küçücük çocukları da cinsel obje olarak gördüklerinin kanıtıdır!
herkesi kendileri gibi sandıklarından olsa gerek çocuklarının başına bi' iş gelmesin diye onu herkesten uzak tutmaya çalışma çabasının göstergesidir!

ayrıca kesinlikle din eğitiyle falan alakası yoktur! o yaştaki çocuk ne anlar ki dinden?? önce bi aklı ericek yaşa gelsin ondan sonra hepsini anlat ne istiyorsa onu seçsin?! ama olmaz! çocuklar anne babasının kopyası olmak zorundadır ya...
takan insanın uygun gördüğü işlemdir. hiç bir insanın kendini ilgilendiren konularda ne yaptığını yargılamak kimseye düşmez fakat, bakıyorum etrafıma beş vakit namazını kılan var beş vakit rakısını, şarabını içen var. ya kardeşim sen müslüman adamsın anlaşılan üç yaşında ki çocuğa türban taktığına göre öyle gözüküyor, bilmiyor musun sen her insan müslüman doğar ? müslümansın ya? yarın bir gün üç yaşındaki çocuğa bira içirseler kıyamet kopar, aynı şeylerdir neredeyse bunlar. düşününce öyle, türbanamı alıştırcaksın çocuğu? o da biraya, cocukluktan mı eğitim verceksin? o da öyle, erken görsün mü baz şeyleri? o da öyle yapıyor. ikiside yanlış şeylerdir. üç yaşında ki çocuğun taktığı türbandan anladığı ne olacak? içtiği biradan anladığı ne olacak? ...

edit: zannediyor ki, ne ona dokundurmuş ne buna dokundurmuş, çıkar o beynini at tuvalete çek sifonu, rastgele...
'bu ahlaksızlıktır, 3 yaşındaki çocuğa cinsel değer biçilmesidir' diyen kişilerin zevkle saçmalamalarını sağlayan durumdur. o kız çocuğunun cinsel yönünü gizlemek değildir ona türban takmaktaki amaç. amaç, çocuk psikolojisi ve gelişimi üzerine yapılan araştırmaların gösterdiğiyle bağdaşan bir durumdur. bir bireyin gelecekteki seçimlerinin ve zihin yapısının en derinden etkilendiği dönem, kelimeleri ve sosyal ilişkilerdeki yerini kavramaya başladığı 3-6 yaş dönemi ve bir sıçrama olan ergenlik çağıdır. aile, çocuğunu kendi doğru bildiği şekilde yetiştirmek istemektedir. işte bu konuda türban o çocuk için bir simgedir ve islami yaşamı temsil eder. Bunun yanında kimse 3 yaşındaki çocuğuna türban takmamaktadır da zaten. genellikle 6-7 yaşlarında bunu yaparlar. 3 yaşında bunun olduğuna ne denk geldim, ne de burası dışında bir ortamda duydum.

yani neymiş: bu iğrenç yakıştırmaları yapanlar ve bu şekilde şiddetle kınayanların ta kendisidir bu olayı böyle görenler ve yorumlayanlar. tiksinilecek zihniyet işte tamda budur.

edit: ne yazık ki doğru. kişilerin ideolojik yönelimleri küçük yaşlarda yaşananlardan ve çevrelerinde gördüklerinden büyük oranda etkileniyor. bu konuda yayınlar ve araştırma bulguları var. takılın siz kafanıza göre. kahvede bi çayda benden için.
kız çocuklarını "kadın" olarak gören erkeklerin zihniyetinden doğan; bu zihniyetin erkeklerindeki sapkınlıklar bir yana, o yaşta cinsellik nedir bilmeyen çocuğun kafasına türban takıp çevresindekilere "erkek" olarak bakması gerektiği öğretilen ve bu sebeple de babasını bile "erkek" olarak görüp yanına yanaşmayan kız çocuklarının psikolojik durumlarını daha acı ve utanç verici bir hale sokan eylem. bu çocuklar büyüyecek, çevresindeki her erkeğe "karşı cins" olarak bakacak, asıl kıyamet o zaman kopacak. kişisel olarak da tüm sadist duygularımı o çocukların ana babalarından çıkarmak istememe ve zaman zaman da çıkarmama neden olan eylemdir de aynı zamanda.
sıradaki parça türkan saylan ve zihniyeti bozuk tayfasından geliyor.

çocuklarımız türban takmasın, bale yapsınlar.
maskaralık veya şirin olsun diye yapılanlar haric ciddi anlamda şimdiye kadar görmediğim ve bundan sonra da göreceğimi sanmadığım götten uydurma bir hadise.

ulan üç yaşındaki çocuğun neresine takacaksın türbanı kafada doğru düzgün saç dahi olmayan bir başa türban takmak kadar salakça hatta bunu dillendirecek kadar aptalca bir düşünce olabilir mi?
(bkz: sağlıklı doğan kızın beyin hücrelerini zedelemek)
üç yaşındaki çocuğa türban takmak demek 3 yaşındaki çocuktan tahrik olunabilir demektir. en azından o çocuğa türban taktıran ailenin düşüncesi böyledir. benim kızımdan tahrik olabilirler diye düşünürler. kendilerine önerim mevcut: 3 yaşındaki çocuğa kara çarşaf giydirmeli, kuran okutup ezberletmeli, 10 yaşına gelince de 50 yaş civarında biriyle evlendirilmeli.
iyi b.k yediğini sanan zihniyetin ürünü davranıştır.

aslında keşke anasından türbanlı olarak doğsaymış zavallı yavrucak. en azından kendi parçası olarak algılar, sonradan kendisine yapıştırılan bu allah'ın belası bez parçasının amacını öğrenmek için 10-15 yıl beklemek zorunda kalmazdı. hoş reşit yaşta giyen böyle bir yavrucağın annesinden daha beyinsizdir desek de yanlış demiş olmayız. en azından o küçücük bebek farkında değildir bu saçmalığın.

amannn...allah şu müslüman kesmini bildiği gibi yapsın!
herhangi bir anne ve babaya göre olağan bir eylem. Kızım olsa ben'de türban taktırır fotosunu çekerdim. Ay aman bir şeker oluyolar bir şeker*. yerim ben öyle fıstığı. Bi görmelisiniz, yanakları türban'ın yanından çıkıyor tombul tombul. Minicik suratı türbanın içinde parlayıveriyor, süper oluyor. Mutlaka her aile küçük yaşlardaki kızına etek,tişört giydiriyosa birde türbanı denemeli. Ha yobazlık mı ? Değil ? Hem yobazlık ne ya ? azcık kafanızı geliştirin ya, kim çocuğuna ne giydirirse giydirir sanane.
çocukların kendi tercihleridir. valla lan. bir örnek canlı canlı gözümün önünde yaşandı. mahallenin bakkalının kızı, iki küsür yaşına geldiğinde, konuşmayı yeni sökmüş diyebileceğimiz zamanlar yani, bir gün sokakta oynarken anneme rast gelir. kız annemi uzaktan görünce beş parmağını açıp elini uzatır, annem de "çak" der. çocuk, aynen şöyle der; "islam'ın şartı beş!"
gördüğünüz gibi dindar bir bebek. o günden bu güne bir seneden az bir zaman geçti, şimdi bu kız sokakta başında türbanıyla oynuyor. çok da memnun halinden hatta sokakta başı açık birilerini gördü mü peşinden koşup "cehennemde yanacaksın" diyor. gördüğünüz gibi kişisel tercih, inançlara saygı duymak gerekir.