bugün

türk halkının içinde sık rastlanır böylelerine. malborosu parlamenti eksik olmaz gömleğinin cebinden. sürekli geçim derdinden bahseder, şikayet eder, fosur fosur sigarasını içerek okey oynar kahve köşelerinde. bütün mesele bu tip cibiliyetsizlerin keyiflerine, ailelerinden ve çocuklarından daha fazla düşkün olmasıdır. dilemmayla falan ilgisi yoktur yoksa, kısaca egoizm ve sorumsuzluktur problem.
günde mi ayda mı içiyormuş o üç paketi, diye sormak istediğim ve benimde aklıma şimdi sigara içmem gerektiğini sokan başlık.
(bkz: geberesice)
geçim derdini sigarayla dindirmek en azından azaltmak isteyen insandır. hor görülmemelidir.
(bkz: su cilgin turkler) diger bir versiyonu ise:
(bkz: uc paket marlboro icip gecinemiyorum diyen insan)
sigara içen dilenciler gibi adamı hasta eden insanlardır. en ucuzundan bile alsan aylık olarak hesaplayınca hayvan gibi bir meblağ yapıyor ki bunu düşününce geçinemiyorum diye yakınan insanın inandırıcılığı kalmıyor.
her gün üç paket sigara, her gece bir büyük rakı içip, çocuklarının ekmek parasını rakıya, sigaraya, ve türlü türlü mezeye yatırandan, ancak hala "geçinemiyorum, param yetmiyor" diyenden bir parça daha fazla yüzü olabilir.
geçinememesinin tek nedeni içtiği sigaradır. yani aldığı aylık 465 ytl'lik maaşının bunda hiçbir katkısı yoktur! sırf sigara içtiği için geçinemiyordur içmese gül gibi geçinebilir yani.

(bkz: hey allaam ya)
bu insana sigarayı azaltarak masraflarını azaltabileceğini anlattığınızda ' üç kuruşluk zevkimiz var o da çok mu be abi ' diyerek bu alışkanlığına devam etmeye bahane üretmesi olasıdır.
yakında nefes alamıyorum demesi muhtemel kişidir.
hayatı boyunca toplamda üç paket içmişse haklı olması muhtemel şahsiyettir. ha yok hergün günde üç paket olmak üzere marlboro ve türevlerinden içiyorsa ve bu cümleyi sarf ediyorsa ağzını burnunu dağıtırım haberin olsun.*
sigarama bari karışmayın diyen adamdır. çünkü o adamın başka hiçbir zevki yoktur. ot gibi yaşamaktadır. ha! sigarayı bıraksa elbette iyi olur. ama zaten ne zevki varki otcağızımın.

(bkz: otcagız)
günde üç paket sigara çok da bütük bi meblağ değildir aslında gerçekten geçinemeyen insandır.
içtiği sigaranın en dandik olanından, 2 lira olduğunu düşünürsek;

2 x 3 = 6.00
30 x 6 = 180.00

evet. ayda 180 lira harcar bu insan en az. bu parayla rahatlıkla 360 ekmek, 220 tane makarna, 100 kadar da hazır çorba alabilecektir. tabi aralarından birini, üçünü birden değil.

bu adamlar genelde geçinemiyorum der bir de üzerine parliament falan içer. bu durumda aylık gider 500 lirayı bulacaktır. o parayla da kira öderim ben anuna goyim.
en ucuzundan hesaplarsak , 3 tl x 3 = 9 tl , 9 tl x 30 = 270 tl . ayda 270 tl'yi verip de bunu söyleyen insan wankerdır , yalancıdır .
bir de bunun her gece 1 şişe rakıyı devirip sonra da hatunu dövüp geçinemiyorum diyen versiyonu vardır ki tam dayaklıktır.
en büyük ihtiyacım lükslerim diyen baba insandır.
sigara firmalarının patronlarını zengin eden kişidir.
malborodan aşağısınıda içmeyen insandır.
bunun aynı zamanda sekiz çocuklu versiyonu da vardır, milyarlık telefonla gezip üç kuruşun hesabını yapanı da.
al birini vur ötekine sözünün somut halidir.
dumandan önünü göremeyen insandır. önünü bi görse hem geçinecek hem de geçirecek..
eğer o üç paketi bir günde içiyorsa geçinememesi çok uzun sürmeyecek olan kişidir. bide şöyle bir versiyon olabilir;

-mpfffhh
+abi napıyon
-mmpfffhhh sigara içiyom
+!?!?!?
-dur iki paket bitti bu üçüncü mmpppffhhhh
+abi anlamıyom
-dur be oğlum buda bitsin bişe diyecem mmmpppfffhhh
+!?!?!?
-mmmppppfffffffhhh ohh bitti geçinemiyorum
+ne anlamadım
-üç paket sigara içtim geçinemiyorum dedim
+abi amacın ne korkuyorum şu anda !?!?!?!
inandırıcı gelmeyen kişidir.
Abi hödük hödük yaşıyoruz. Bir sigaram var. Onu da içmeyelim mi diyen insandır.
Sigaranın ona dost olduğunu sanar. Çevremde var içeceğine parayı biriktir diyorum geçiştiriyorlar.