bugün

düşüncesizliğin, bencilliğin dik alası, daniskasıdır; özellikle de yol darsa.
aksi şekildeyse hiçbir lafım yok, rahat rahat yürüsünler.
puştluktan başka birşey değildir. böylelerinin enselerine birer tokat, götlerine birer parmak lazımdır. çekilsenize aq yoldan bizde yürüyelim.
arkadan gelen kişinin frenleme yapamaması sebebi ile 3 kişinin ağzının burnunun kırılmasıyla sonuçlanabilcek eylemdir.
istiklal caddesinde imkansız olan şey hadi 3 neysede orda tek başınada yürümekte büyük başarıdır.
3 arkadaşın bir yere yan yana degilde, arka arkaya kervan şeklinde gitmesini isteyen yazarlar söylemi.nasıl iş anlamadım

-olm hadi çarşıya iniyormuyuz
-ahmet le sen çıkın abi ben 1 dakika sonra peşinizdeyim
-niye olm delimisin
-kaldırımlar dar abi millet rahatsız olmasın.
ibneliğin dikalasıdır.
genellikle kaldırımda olur bu olay. 3 hanzo yolda omuz omuza vermiş yürüyordur. siz yaklaştığınızda ise biri mutlaka diğerlerine göre biraz daha centilmence davranır ve yol verir. aklınca centilmen olmuştur. siz yüzüne bile bakmadığınız halde ayakları kıçına vura vura yoluna devam eder. böyle olur genelde. memleketimin kibar ruhlu insanları işte..
" dikkat!üç kişilik yol" tabelasına dikkat etmeden yola girmekten kaynaklanabileceği gibi, yoldan maksimum faydalanmak adına yapılmış bir sığırlık da olabilir. yol tek yönlü ise en azından sol şerit boş kalmalıdır. haa "ama biz aynaya bakıyoruz arkadan gelen varmı diye" denirse bilemem. aslında bilirim. yani her daim aynaya bakmazsın ki. bakarsan ön taraf ne olacak? tamam tamam kestim.
hangisi bana omuz atacak, hangisine ilk etapda dalayım, çekilsemmi, ceketim pisnelenecek duvara yanasıp geçersem, lan şeytan diyor cinnet geçir alayına dal ibnelerin gibi düşüncelerin sürekli tekrarlandığı durumdur.
ayılıktan, kültürsüzlükten başka bi şey değil bu. bi de bunun üç kişilik yolda üç kişi yan yana durup sohbet eden versiyonu var ki onu sormayın gitsin.

(bkz: iğrençsiniz ibneler)
güncel Önemli Başlıklar