bugün

sarhoş kafa ile ne dediğini bilmemektir. efes senin aldığın üç bira ile mi zengin olacak niteliksiz?! içer 2-3 tane bira, muhtemelen dördüncüsüne parası yetmez ve başlar internete girip çemkirmeye. yok efes'i zengin ettim, yok çok dertliyim, kafam iyi, uçuyorum, yıldızlar çok güzel, ay gözü yaşlı bakar falan filan. büyük ihtimal de liseli gençtir bu, kız reddetmiştir, ya da makatına tekme atarak canını acıtmıştır. ne de güzel kızdır o. müstahaktır bunun gibilere. bunlar gibi içki içemeyen biracı insanları gördükçe, viskiye devam diyorum promilsizim!
bunu turkiyedeki insanlarin bir cogu soyledigi icin maalesef dogru gibi bir onermedir.
(bkz: 3 efes le kafayı bulan insan)
verdiği paraya acıyan insan tipinin parasına kıyıp o üç birayı içtikten sonraki sitemidir. ya kafası güzel olmadığı için parasına yanmaktadır ve efese laf atar. ya da kafası güzel olmuştur ve kendi içinden söylenir. bu cümleye başkasına söyleyemez çünkü dertlenip içmek ve kimseyle konuşmamak adamı sarhoş etmektedir. ben bunu denedim, yanımda adam varken iki tane dark, bir küçük vodka ile karıştırılıp içtim bişey olmadı... fakat tek başımayken üç kutu biraya* da tav olduğum oldu.

özet: tek başına iseniz içinizden söylenirken sarf edeceğiniz cümle, arkadaşlarınızla iseniz verdiğiniz paraya acıma cümlesidir. ikisi arasında fark vardır. ilkinde sıkıntınıza sıkıntı katarsınız, ikincisinde biraz da mizahi bir dille eleştirirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar