bugün

(bkz: uzumlu kek tarifi verir gibi ders anlatmak)
çocukluğumuzda, eti nin çıkardığı mis kokulu kek. şeffaf jelatinde ve tek bir dilim olarak satılırdı lakin artık olmadığı gibi olanlarda da o tat yok.
ilkokullarda atom modeline benzetilen kek çesidi. üzümler dağınık haldeki elektron oluyormus.
üzümleri çocuklar tarafından ayıklanarak yenilen kek.
(bkz: babam ve oğlum)
birgül&sadık
üzümlerin yerçekimine direnmesi, kekin dibinde toplanmaması için hamura ilave edilmeden önce una bulanması gereken kek türü. *
ağızda dağılan, kırıntıları masaya döküldüğünde baş parmak dil ile ıslatılarak itinayla tek tek toplanan hassas kek.
ardarda 5-10 tane yense de doyulmayacak güzellikteki kek. dehşet bir şey bu ya. yalnız dilim şeklinde olması çok kötü. hemen bitiveriyor. yok mu bunların baton şeklinde olanları?
en iyi yapabildiğim kek çeşididir.
hem üzümlü hem de tarçınlı olunca, bi de fırından yeni çıkınca, yanında demli çay ve de sohbeti demlenmiş dostlar...
"ye o keki ye" denir.
şehirler arası otobüslerde dağıtılan lezzetsiz kek çeşidi.
meyve bahçesindeymiş hisse vererek insanın çay içesini getiren şey.
çocukluğumun az sevsemde efsane yiyeceklerindendir. artık okul kantininden mi, köşedeki pastahaneden mi bilinmez ama aynı zamanda yerli malı haftalarının vazgeçilmezleri arasındadır.
kimya derslerinin vazgeçilmez örneği.

-çocuklar thamson atom modeli şey gibidir. hee hani düşünün anneniz evde üzümlü kek yapmış. içinde üzümler eşit şekilde dağılmıştır. o üzümler işte elektron ve proton var. hareketsiz duruyorlar üzümler gibi. umarım şimdi anladınız.
annelerin çok güzel yaptığı lezzetli unlu mamül.
dün yaptığım, üzümleri kek hamuruna katmadan önce kaynatıp şişirdiğim ve daha leziz olduğuna kanaat getirdiğim kek türüdür.
thomson amcanın atom modelidir.
Tarifi verilirse neden yapmayayım denilen kektir.
Thomson atom modelini yıllar yıllı temsil etmiş ve etmekte olan şey.
Ney? -şey işte.
bim'de 1.35 kuruşa aldigim kek. paketi bi guzrl acar uzunlanmasina afiyetle yerim yarim porsiyon keki.
Bugun bir uzumlu kek yaptim parmaklarini yersin ama sana yapmadim tabi ehe ehe ehe ehe.
Hele bir de içinde havuç , portakal kabuğu ve ceviz de varsa dadından yinmez.
Ben bile yapabiliyorum hesap et.
O kadar kolay.
cevizli tarçınlı incirli de olursa mükemmel olan kektir.
Kampüste kızın biri yapmıştı bu keki.
çokta güzel yapmıştı.
Özel bir tabakta bana ayırmış.. tavsiye ederim.
kuru üzümler hamurunun içine konmadan önce unlanırlar ki dibe çökmesinler.
güncel Önemli Başlıklar