bugün

Mutluluktan daha uzun süren ve daha sık tekrar eden duygu.
Gariptir, geçmişte yaşadıklarımıza tekrar sevinemezken üzücü olayları hatırlayıp tekrar tekrar üzülebiliyoruz.
genelde en çok yaşanan duygu. ya da sevinçlere göre daha ağır basan eylem.

sevinmek bir balıksa üzülmek denizin kendisidir.
katlanılabilir eşiğin üzerindeki acının ruha değmesidir.
Su an benim de maruz birakildigim eylem.

Yine de her sey icin tesekkurler tanrim. Nankorluge gerek yok, her seye sahibim. Mukemmel bir sevgilim, genelde iyi anlastigim bir ailem var.
Bunun sonu

(bkz: vertigo)
hiç kimse üzülmeyi istemez fakat, üzülmek insanı harbi olgunlaştırıyor. çünkü üzülünce , hayat devam ediyor geyiğine veya gerçeğine diyelim; ister istemez mutlaka ayak uyduruyorsun. çocuk gibi, oynamıyorum ben ya , bu ne biçim hayat diyemediğimiz için belki. bir şekilde devam ettiriliyoruz.
Üzülmek çok subjektif bir olgu, sizin “bunda üzülecek ne var şimdi?” dediğiniz bir şey başka biri üzerinde yıkıcı etkiye sahip olabilir.

alıntı.
Saç Ağartır bazen.
Kulaklıkları takıp son ses müzik ve gözyaşı eşliğinde bir nebze olsun azaltmaya çalıştığım duygu.
Kulaklıkları takıp son ses müzik ve gözyaşı eşliğinde bir nebze olsun azaltmaya çalıştığım duygu.
Saç ağartan bir durum. Allah kimseyi üzmesin. Biz üzülürüz sizin yerinize.
görsel

T: içi paramparça edebilen eylem.
eksilenince hissedilen şey...
görsel
iyidir. öfkeyi, mücadeleyi diri tutar. başta biraz hırpalar ama sonradan kazanç sağlar.
görsel
Kırıldığı zamandır.
Değmeyen bir insana değilde değen bir insan için üzüldüğünde kıymeti olan duygudur.
lan beni neden üzüyosunuz ya.

ben ayıp olur diye dua ederken bile çok şey isteyemeyen biriyim.

vicdansız köpekler.
bugün yaşadığım his. konu insanın en iyi dostu ile ilgili olunca böyle oluyor. tüm işlerimi unuttum şu an. mantığım durdu. ne yapacağımı bilmiyorum.
biz insanlar için bir duygu. kimi hayvanlarında depresyonel duruma girildiği bile söyleniyor. biz insanlar için olağan bir duygu olduğunu üzülürken düşünemiyoruz maalesef. bu da işin bir başka boyutu.
insanlar için üzülmek yersiz, kendine üzülmek için geç, mutlu olmayı denemek akıllıca.
ne demişti salinger baba:

--spoiler--
bir şeylere üzülüyorsam, tuvalete gitmem gerekse bile gitmem. üzülmekten gidemem. üzülmeyi bırakıp gidemem.
--spoiler--
hayatın bizlere bahşettiği kaçınılmaz bir şeydir. baktığında ne çok üzülecek şey var etrafta, istenen ve göze alınabilen birçok şeye üzülebilir insan ama önce görmesi gerekiyor. ben mesela at gözlüklerimi takıyorum sırf görmeyeyim diye.
bir durum. üzülmek de bir duygu. üzülünce neden denir. sevince çok sevindim ne güzel denir. samimi mi değil mi bilmiyorum ama işte. üzülünce üzüldüğünle kalıyorsun aslında.
Kaygılanmak.