bugün

Tamircilik ile mühendislik arasındaki fark.
Her mühendis bozulan ütüye varıncaya kadar tamirden anlayacak diye bir kaidenin olduğunu yeni öğrendim hocam. Pardon.
mühendisi tamirci sanan zihniyeti gösterir.
mühendis tamirci değildir.

ancak iyi yetişmiş bir mühendis, eğer ki kritik parçalardan biri arızalanmamışsa ve yeterince zamanı varsa küçük ev aletlerini tamir edebilir.
kaç para lan bir ütü?

gerçekten kaç para? ben en son aldığımı 15 TL civarına aldım.

http://www.argos.co.uk/st...ct/partNumber/5315192.htm

tamir ettirmeye kalksan daha fazla eder.
Normal olandır. Mühendisim diye dolaşıyor adam tamirciyim diye dolaşmıyor ki.
(bkz: su ürünleri mühendisi)

Napsın olm adam?
türkiye'de hareket eden her cisme makina denildiğinden ve dahi kıpırdamadan duran ütü ; makina sayılmayacağından bu işten makina mühendisi sorumlu değildr. ütü elektrikle çalışıyorsa elk. mühendisi, kömürle çalışıyorsa orman mühendisi sorumludur.
Saçma mantıkla kurulmuş bok atma çabasıdır.

Adam mühendis lan, makina mühendisi. Ayrıca ütüyü mühendis tamir etsin, domatesi ahçı doğrasın, sutürü doktor atsın sonra gidip ara elemanları topluca götümüze sokalım.
Bize okulda ütü tamiri göstermiyorlar. Şayet tamirci olsaydık gider açardık bir tamirci dükkanı orda gelen geçeni tamir ederdik fakat bize okulda imza atmayı öğretiyorlar tamir falan aşar bizi.
Öncelikle ütüyü makina mühendisine tamir ettirmeye çalışana mı yoksa erkekliğe bok sürdürmemek için tamir etmeye kalkışana mı sövmeli?
He bir elektronik mühendisi yapamasaydı belki haklı diyebilirdim. (bkz: Ben mesela)
Ama şunu unutma gerzek dostum. Mühendislere tamir bilgisi verilmiyor. Zaten tamir montaj işini yapsınlar diye ara eleman yetiştiriliyor. He eğitim sisteminin boktanlığı konusunda, memlekette mühendislerin hiç de mühendisliğin yanından geçemedikleri konusunda, ülkede mühendisin masa başı işte çalışan kişiler olduğu konusunda çoğumuz aynı fikirdeyiz. Ancak sen yanlış işi yanlış adama götürüyorsun. Bu şuna benziyor. Dişin ağrıyor ve sen üroloğa gidiyorsun. Anlamam deyince de ona ve onu okutan okula hocaya sövüyorsun.

Cahilliğini bu kadar vurgulama bari.

Tüm mühendislik dalları tüm işleri kapsasaydı elektrik,bilgisayar,makine,kimya,yazılım,elektronik,endüstri mühendisliği gibi dallar olmazdı. Sadece mühendis derdik onlara. Ama sen salak, işi mekanik olan makine mühendisine elektronik cihaz götürüp anlamıyor diye küfrediyorsun.
güncel Önemli Başlıklar