bugün

ev kazalarından sadece biri.
*
(bkz: ütüyü çalan telefon sanıpta kulağa yapıştırmak)
sabah şık bir şekilde işe gitmek için gömlek ütülenir. derken işe geç kalmamak için aceleyle yola çıkılır. Kadıköy'den Metro city'e 3 vasıta değişikliğiyle gidilir. yolda geçen zaman zarfında akla hiçbir şey gelmez. işe varıldığında arkadaşın "ne biçim ütülemişsin lan gömleği" dediğinde jeton düşer ve geriye ani bir hareketle dönülür ve eve gidilir. onca zahmettten sonra bir bakılır ki ütünün fişini çekmişim. ve aynen geri işe.* *
24 saatten fazla durmuşsa o ütü fişte* muhtemelen çevredekilerden aşık mısın çocuğum sen sorusunu duymaya sebep olur. ama zaten unutmanın sebebi de odur.
ütüyü fişte unuttum dün. tam da elektriğe zam gelmişti. yıkıldım o an. yaklaşık bi 3- 4 saat açık kalmış. faturayı merakla bekliyorum...
sabah ütü fişte bırakılır. bunu akşam işten eve gidince farkeden bünye evin yanmadığına şükretmek yerine elektrik faturasını hessaplar ve yıkılır. ve olay elektrik faturasının zamlı gelişiyle son bulur.
dun basima gelen aci olay tshirti utuledikten sonra 7 saat falan fiste kalmasiyla odaya girdigimde oda da bi sicaklik utuye dokunamadim bile sicaktan iyi ev yanmadi. ama gelecek elektrik faturasindan korkmaya basladim simdi de sozluk bilgisi olan varsa aydinlatabilir mi ozelden ne kadar gelir mesela ? siz siz olun boyle dalginliklar yapmayin
Meğer dün sabah 08:00 gibi başıma gelenmiş. Bu sabah yine aynı saatlerde ütü yapmaya gittiğimde şok etkisi yarattı.. Neyse ki otomatik kapanma özelliği varmış. Suyu bile bitmemiş.
Kırışıklıkları pek açamayan, ağırlığıyla bileklerimi yoran sevmediğim ütümü artık çok seviyorum. Teşekkürler tefal.
Evden çıktığında acaba dedirten olay.
Yapmasan da yaptı derler.