bugün

başlık sığmadığı için anlatım bozukluğu oldu ama başlık tam olarak; ''yeni aldığın ütü masasını koltuk almış eve giderken hoşlanılan kızla karşılaşmak.''

son bir ayda beni en çok yaralayan olay bu oldu. günlerdir kirayı denkleştireyim alıcam diye hayallerini kurduğum, uğruna ütüsüz gömlek dağları biriktirdiğim ütü masasını Çapa'da ki bir spotçudan almanın heyecanıyla mevlanakapı mahallesine doğru sallanıyordum. sallanmak da ne kelime, sanki sırtına 250 kiloluk top almış seyyid onbaşı edasıyla yolun ortasından yaldır yaldır yürürken, duygu da bana doğru geliyordu. o an ensemden çatala doğru soğuk terler inmeye başladı. koltuğumun altında daha jelatini bile açılmamış 1.5 metrelik ütü masası, diğer kolumda akşam pazarına 1.25'e aldığım mandalin torbası, yolun ortasında kaldım, karşımda da gündüzümü yeterince meşgul etmekle kalmayıp, geceleri bile uykuma gelen duygu. önüme bakıp tanımasam mı acaba diye düşünürken, babamın ''olduğun gibi görün, ya da sen görünmesen de olur'' dediği aklıma geldi, hala düşünür dururum altında yatan ince mesajı ama babadır kötü şey söylemez diyip, başımı yukarı kaldırdım ve duygunun gözlerine bakarak selamımı verdim. her zamanki gibi duygu selamımı almadı ve somurtarak yoluna devam etti. niyetimin ciddi olduğunu henüz farkemedi sanırım. neyse, o da anlar bi' gün, onu ne kadar sevdiğimi.
güncel Önemli Başlıklar