bugün

cemaat, vakıf adı altında açılan bilumum saçma sapan oluşumlar yetmezmiş gibi son zamanlarda afgan, suriyeli ve de pakistanlı kardeşlerinizle kaynamakta üsküdar. o eski üsküdar çoktan vefat etti darısı belediye başkanının başına.
boğazda birbirine karşılıklı duran 2 ilçenin bu kadar birbirine benzememesi çok ilginç.
eski ismi kışla demek olan skutari ismiymiş. skutari isminde bir de arnavutluk'ta bir şehir varmış.
görsel
görsel
istanbul'un avrupa yakası'ndaki beşiktaş, beyoğlu ve fatih ilçelerinin karşısında anadolu yakası ilçesi.

görsel
Üsküdar'da hala rAMAZAN ayının ruhunu hissedebiliyorum. Bu ilçe çok farklı.
''ihtilal namlusudur, üsküdar yanar durur
polisten kaçar bir adam.
radyolar beni söyler, gazetelerde adım var
parkamın derdinde üç beş piç.''
kurtlar vadisi.
Vapurdan inince çarşıyı balık pazarını gezip Aziz Mahmut hüdai hz gitmeyi severim. Kız kulesine karşı oturup çay içmek güzeldir. Üsküdar diğer istanbul semtlerine göre daha otantiktir.
görsel
nüfusu nedendir bilmiyorum ama bahçelievler'den daha azmış. buraya gelince huzur buluyorum. kalabalık olsa da geniş ve ferah bir ilçe.
muhafazakar olsa da muhalifler tarafından bile yaşanılır bulunan bir ilçe. ona bakılırsa eminönü de muhafazakar. pazartesi günü starbucks da açılıyormuş. kent lokantası da açıldı. bence güzel bir yer. kadıköy'ün daha merkezî oluşu güzel, buranın da ferahlığı. zaten ikisi birbirine çok yakın yerler. yürünerek bile gidilebilir. kadıköy daha koşturmacalı bir ilçe gibi, burası daha sakin. sahili yapıldı mı bir de 10 numara olur inşallah.
görsel
istanbul'un binbir suratından birisidir, havası mutlaka teneffüs edilmelidir.
bugün buradan 15 temmuz şehitler köprüsü metrobüs durağına kadar yürüdüm. güzel bir yürüyüş oldu. artık dönerken böyle de dönebilirim.
sahili nihayet mart ayında açılacakmış çok şükür.
dudullu' dan otobüsle ulaşmanın sanıldığından uzun sürdüğü semt. istanbul' a yabancı biri olarak bir gün kendimi bilmediğim bir yerde bulunca, önce bir otobüs durağı, sonra kadıköy' e giden bir otobüs vasıtasıyla yola koyuldum. uzun bir yolculuktan sonra yanımda ayakta duran ve az önce sohbet ettiğim çocuğa '' kadıköy mü burası ? '' diye sordum. '' yok abi daha çok var, üsküdardayız '' dedi. bayağı mesafe varmış arada.
4 puan farkla akape öne geçmiş görünüyor. sinem hanım kaybederse üzüleceğim. çok iyi bir hanımefendi.
güncel Önemli Başlıklar