bugün

ederi ne gideri ne ola ki ünzile nin?satılık mal mı bu yada takas malzemesi mi?söyleyin eyy gardaşlar ünzile kaç koyun ediyor.
sezen aksu'nun seslendirdiği dramatik bir şarkıdır. kadına değer verilmeyen feodal toplumsal ortamda genç kızların dramını ele alır.
yağmuru kim döküyor?
ünzile kaç koyun ediyor?
dayaktan uslanalı,
hiçbirşey sormuyor...
aysel gürel'in ne kadar iyi bir söz yazarı olduğunun en büyük kanıtı bu cümle belki de.
anadolu kadınların ıstıraplarını sezen aksu ve aysel gürel gibi kücük burjuvazinin,para kazanma maksatlı yazdıkları şarkılardan öğrenen yeni nesil için çok duygusal bir şarkıdır.sezen aksuya sorun bakayım köpeğinin bir aylık maması kaç dolar ediyormus?
Yağmuru kim döküyor
Ünzile kaç koyun ediyor
Dayaktan uslanalı hiçbirşey sormuyor
Yağmuru kim döküyor
Ünzile kaç koyun ediyor şeklinde devam eden müthiş şarkıdır...yağmuru kim döküyor kısmındaki sorgulama müthiş...
şüphesiz ki dinleyen herkesi duygulandırabilen şarkının tek mısrasıdır.
şebnem ferahtan dinlemenizi tavsiye ettiğim şarkıdır. yürek burkar.
-selam ünzile kaç koyun ediyor?
+satmıyorum arkadaşım
-peki holosko+bir miktar para?
+hım şimdi benim dilimi konuşmaya başladın işte evlat.
'Bir gül gibi al ve narin
Bir su gibi saydam ve sakin.'
Bu özelliklere bu devirde fiyat biçilemiyor.
(#18269083)
isimler değişsede gerçekler değişmiyor bazen.

yağmuru kim döküyor hacı?
en az 12 eder, ünlü sonuçta tüm ergenler bağırdı sonuçta ünzile diye sosyal medyada iyi gideri var.
abaküsle hesaplanırsa bulunabilecek olandır.
cok sey anlatan bir sarkidir.
Yedi.
http://3.bp.blogspot.com/...04c-8a62-60292aba8f60.jpg
yüreğimi sızlatan harika bir şarkıdır. koyun değeri kadar etmediği yerler hala mevcut ne yazık ki.
beni darma duman eden, gercek bir hikayeye sahip şarkıdır.
Matematik ile değil felsefe ile bulabileceğimiz bir problemdir.

Yağmur yağdı şimşek çaktı, kırkının ödü patladı, onunu verdim kasaba onunu katma hesaba. Kurt kaptı birisini, getirdim diğerinin derisini.
sezen aksu' nun yıllar önce seslendirdiği, sözleri içimizi acıtan şarkı. bugüne bakınca bu konuda bir arpa boyu yol almadığımızı görüyoruz. hala bir çocuğun bedeni üç koyun edebiliyor.

" eskiden böyle iğrençlikler vardı" diyerek dinlemek umuduyla..
bununla bile dalga geçen insanlar olduğu sürece ülkemizde sorulmaya devam edilecek soru.
Katı kalplerde derin derin yankılanması gereken soru.
https://youtu.be/W5UEld9-62U
Her dinlememde tüylerim diken diken olan şarkı. inşallah çocukların gelin olması son bulur.
Kış aylarında 25-30 ederken bahar aylarında bu rakam 20-22 arası değişebilir ...