bugün

Türkiyedeki eğitim sisteminden bunalan öğrenci düşüncesidir.Herseyini bırakıp son bir kez daha denemek istersin bazen.
o biçim bayanların en büyük hayalidir. yurt dışında yabancı erkeklerin şööyle bi tadına bakıp çeşitli maceraların ardından türkiye'ye döndükten sonra saftirik elmer'ın tekiyle evlenip; hiç utanmadan iki de çocuk peydahlarlar. ben şahsen yurt dışında okumuş bi kadınla evlenmem. evlenmeyi bırakın verdiği selamı bile almam. macera dolu amerikaaaa ne de olsa...
kanadaysa tadından yenmez. hayaller...
Çok istedik olmadı.
az daha kanada'da okuyacaktım, zorlanırım diye vazgeçtim.
Erasmus projesi uyumlu okullarla yapılabilecek olandır. Ayrıca özel üniversiteler bu seçeneği size sunuyor hatta okulu burada okuyup stajını yaz boyunca yurtdışında çalışarak gezerek ve para kazanarak yapabiliyorsunuz.
yök ün tanıdığı çok sayıda üniversite var. bu sınav sisteminden sıkılan varsa tavsiyem yurt dışında okusun. ben de sıkıldım bu yıl sınav başvurusu yaptığım halde girmeyeceğim, uluslararası travnik üniversitesinde hukuk bölümünde yerimi ayırdım bile hem de çok cüzi bir fiyata. gelmek isteyen gelsin kayıtlar bitmeden.
eskiden çocuklar depresyona girince ya da uzaklaştırılmak istenince isviçreye yollanırmıs ya, keske benı de yurtdısında bir üniversiteye gönderseler diye düşünmeden edemiyorum.
bu şartlar altında yapılması gerekendir. balkan ülkelerinde uygun fiyata baba bölümleri okuyabilirsiniz. özellikle özel üniversitelere onbinlerce lira domalmaya göre daha iyi bir tercih olur. hem ülkeden kaçıp kurtulmak için güzel bir yol. bahsettiğim ülkelerin geleceği türkiye'ye göre kat be kat daha parlak