bugün

öğrencilik mesleğini pek seven kişilerin icra ettiği olay.
- abi beni geç yazdırdılar okula, ondan yani.
(bkz: okula geç yazılmak)
kendine tanınan maksimum süreyi değerlendirmektir.*
geç olsun güç olmasın mantığındaki öğrencidir. haklıdır.*
bahsi geçen üniversite tıp fakültesi ise erken bile bitirilmiş sayılabilir.
öğrenciliği bir meslek olarak benimseyen üniversite öğrencisi mantalitesidir.
8 yılda bitirmekten her zaman iyidir.***
az da olsa aklı basında insanın yapacagı iştir. tabi maddi imkanları da elveriyorsa. şimdi ogrenci olsam 24 sene hak verseler 24 senede mezun olurdum. valla bak sözlük.
tıp'ta okunuyorsa okulu bir yıl uzatmaktır ki, cok normaldir.
atılmaktan hallice olandır.
ders kitabının kapağını açmaya zahmet etmeyen, öğrenciliği benimsemiş birey eylemidir. * *
hep öğrenci kalmak isteyen birisi için en iyi yöntem.
mühendislik okuyanların normal karşılayacağı durumdur.
7 yıl boyunca gününü gün etmektir. evet sıkıntılıdır ama güzel olur tahminimce.
basarmasi kolay dayanmasi zor istir. akranlari iste gucte, askerlik derdi, dugun telasi icerisindeyken bizimkisi 7 senedir degismeyen seylerle takilir kantin kantin, sinif sinif.
(bkz: öğrencilikten emekli olmak)
büyük başarıdır.

o tip en fazla 10 sene sonra bir şirketin genel müdürü olur. okulu derece ile normal 4 sene de bitiren arkadaşları ise 10 sene sonra kariyer yapacam diye kendilerini hırpaladıklarından bir yere gelemezler veya gelseler de seneler sonra gelirler...
aile ile ortalama 800 ytl karsılıgında 3 sene daha anlaşmaktır.
tıp okuyanlar için gayet normal bi süre. mühendislik öğrencileri ;için (özellikle elektronik, bilgisayar, makina mühendislikleri) tölerans gösterilebilecek bir süre.
ama bi insan çocuk gelişimi, besicilik, su ve su ürünleri gibi bölümleri hele de 2 senelik fakülteleri 7 senede bitiriyorsa; işte bu tip insanlar aslında övgüyü, tebriği hakediyorlar!
zor olanı başarıyorlar.
ekonometri adında bir bölüm olduğu sürece altı boş kalmayacak tanımdır. diğer bölümler için her ne kadar 7 yıl abartılı görünse de, ekonometri için gayet normal bir süredir. hatta bölümde değişiklik yapılıp süresi 7 yıla çıkarılmalı, her dönem en fazla 2 ders okutularak öğrencilerin akıl sağlığını yitirmemeleri amaçlanmalıdır...
2 yillik yüksek okulu 4 yılda bitirmekle eşdeğerdir aslında.

(bkz: yasadim biliyorum)
tüm suçlusu önkoşullu derslerdir bu 7 senenin. makina mühendisliğinde bolca rastlanır. ama saçlarınız dökülmez bu 7 sene içinde diğerlerinden farklı kendini geliştirdiysen ne ala en kralı sen olursun.
Uludağ üniversitesinde iktisat okuyan öğrencilerin büyük bir kısmının başına gelen hadise. Kendimden biliyorum.
söz konusu fakülte iibf ve okunan bölüm ekonometri değilse tembellikle ya da aptallıkla açıklanamayacak başarısızlık. alkolle kingle geçen öğrencilik hayatına dair izleri barındırır.
dördüncü senesinde hala birinci sınıfda olan ziraat mühendisliği seka için yolun sonu.

işallah biter la yedi senede.