bugün

zamanında yobaz mallar girmesin diye ısrar etmeseydi bugün bu başörtüsünü ne bu kadar takan olurdu ne de bundan fayda sağlayan simsarlar.
türbanın gelmesi, beynin gitmesi. beyin olsa zaten boş şeylere inanmaz ve dolayısıyla türban takmaz.
bir süre sonra da bilim çıktı zaten.
Evet sayın yazar, sana bu konuda katılmıyorum. Neden böyle düşündüğünü de merak ediyorum. Ne varmış bizim öyle üniversiteye gitmemiz de? Nedir bu düşmanlık.
bir ülkede eğitim kurumlarının insanların giyim kuşamına karışması kadar akla mantığa uzak geen bir şey olamaz, çünkü eğitim evvela özgürlük ve ferahlık yolundan geçer, bundan dolayı üniversitelere türanlı bayanların girmemesini özgürlüklere aykırı olduyğunu düşünüyorum ve ülkemizin keyfi bir uygulama ile yönetildiğini düşünüyorum bu yüzden sevgili sözlük.
a : dininde , vicdanında , tercihlerinde özgürsün kızım .
b : türban takabilir miyim ?
a : asla .
b : niye ?
a : laikliğe aykırı .
b : laiklik ne ?
a : din ve vicdan hürriyeti .
b : ?????

biri bizimle dalga geçiyor olmalı
tepkilere alışığım örümceklerimle barışığım
biri bana orantılı güç uygulasın
(bkz: turbani bireysel ozgurluk olarak gormek/#3551920)
hiçbir değişikliğe yol açmayacak olandır. ne bir aydınlanma ne de bir de gerileme olur. zira çağdaşlık ya da çağdışılık kafanın içi ile alakalıdır. hiçbir değişiklik olmaz çünkü zaten gazi üniversitesinde türbanlı insanlar okuyabilir. ne değişti?
kurallara uymayıp özgürlük isteyenlerin daha üniversite kapılarının önünde çok bekleyeceği durumdur.
bu türban davasını icat edeni eşşeklere ziktirmek lazımdır. kabak tadı vermiştir. kadını insan yerine koymayıp mirastan bile mahrum eden zihniyet karının başına takılacak yarım metre bezle kafayı bozmuşlardır.
başı açık karı görünce zikiniz mi kalkıyor fuhuş mu patlıyor ? karı saçı bu kadar mı azdırıcı birşeydir ?
Türbanın birileri dışlanılacak görüntü olarak gördüğü sürece bu olayın yankıları hep sürecektir nasıl mini etekliler giriyorsa türbanlılarında girmesi gerekir ayrıca nüfusunun %98 i müslüman olan bir ülkede böyle şeylerin artık tartışılmaması gerekir ama siyaset yapıyorum diye ankarada bulunanlar yıllardır şu işin altından kalkamıyorlar ne denir ki allah sonumuzu hayretsin...
başörtüsü girmeli. türban simgesel bir şekildir ama başörütüs gerçektende siyasetle ilgisi olmayan bir aksesuardır. anadolu usulü şekille takacaklarsa amenna.
türban değil girmesi mümkün olabilecek bir şey vardır, o da başörtüsüdür. *
özgürlük anlayışınızı gözden geçirirseniz, başörtülünün de üniversiteye girmesi, pek tabi normaldir.
haklar ve özgürlükler bakımından gayet doğal olacak sonuç.
mümkün olmaması gereken olay.

zira, türban dini kullanmaktır. kamu alanlarına dini belirten * simgelerle girilmez. bu yüzden türbanla giremezsiniz. ama ironiye dikkat! haçla *, pentagramla *, yahudi yıldızıyla * vs. girebilirsiniz. bizzat gözlemlendi.
(bkz: türbanın üniversiteye girmesi)
kimseye bir zararı olmayacak olan eylemdir.
zaten giriyor. türbanlı kızlarımız türbanlarının üzerine beremsi şeyler takarak okulun * koridorlarında keyiflerince takılıyorlar. ne provokasyon ne provokasyon.
özgürlük her alanda olmalı.

(bkz: sen anlaman lan)
kızların üniversitede rahatca türbanla dolaşabilmesidir. özgür bi ülkede yaşıyorsak atatürk bu vatan'a özgürlük getirmişse herkes rahatca istedigini yapabilmeli. dilediği gibi giyinmelidir. aksi taktirde özgürlükten bahsedemeyiz.
güncel Önemli Başlıklar