bugün

bahsi geçen üniversite Hacettepe Üniversitesinin beytepe kampüsü ise takım elbise içindeki genç %90 eğitim fakültesinde okuyan ve staj öncesinde veya sonrasında derse girmek zorunda kalmış bir öğretmen adayıdır, %10luk oran okuldan işe gidecekleri ya da işten okula gelenleri kapsamaktadır.
(bkz: takım elbiseyle banyo yapan ülkücü)
dersten sonra,e, iş görüşmesine, düğüne, kız istemeye gidecek öğrencilerin dahil olduğu gruptur.
öğretmenler bile takım elbiseyle gelmezken kendini niye bu kadar kastığını anlamadığım öğrenci.
gördüm bende bir kaç kere. öğretmenler bile dalga geçiyordu. "ooo ahmetcim çekmişsin bayramlıkları yine" diye. o derece yani.

edit: evet o öğrenci burdaymış. ooo ahmetcim çekmişsin kötüle butonunu yine *
bir çok sebebi olabilir:

- cidden klasik giyinmeyi seviyordur, kendini böyle rahat hissediyordur.
- çeşit çeşit giyecek kıyafeti yoktur, bu yola başvurmuştur.
- her zaman değilse de arada giyip değişiklik yapmak isteyebilir.
- yine her zaman giymeyip belli günlerde giyiyorsa büyük ihtimalle konferanslarda görevlidir.
- veya okuldan sonra staja/işe falan gitmek zorunda olduğu içindir.

bu listenin daha da uzaması mmkündür.
muhtemelen ülkücüdür.
how i met your mother izleyen ve oldukça etkilenen öğrencidir. barney stinson idolüdür.

(bkz: suit up)
doğru yoldadır. devam etsin. her ne kadar kızlar "ıyk, yivranç. kırooo" dese de dipleri düşüyor.
giyimine ve kendine özen gösteren kişidir. *
muhtemelen değil %99906760908908 ülkücüdür.
yeni çağdan götü açık bir çağa geçiş yaptığımzı anlatmaya çalışan bi entry olsa gerek.bilmem anlatabiliyormuyum
bu öğrenci için şu olasılıklar vardır:

1) yükseklisans yada doktora mülakatına giriyordur. o halde yükseklisans veya doktora adayıdır.

2) doktora öğrencisidir. o halde ya yeterlilik yada tez savunma sınavına giriyordur.

3) aynı zamanda öğretim görevliliği yapan bir araştırma görevlisidir. *

4) yükseklisans veya doktora mezuniyet töreni için şık giyinmiştir.

5) son olarak aynı zamanda özel sektörde önemli bir görevde çalışan kişi olabilir.
(bkz: chuck bass)
üniversite olması şart mıydı?
ya ülkücüdür ya da polat alemdarı kendine idol seçmiştir.
bir ara polat alemdar modasına uyan öğrencidir.bu öğrencilerin bir de başları vardır geldiğinde herkes masadan kalkar selamlar falan dayanılmaz bir görüntüdür.hala var mı bilinmez ama zamanında bu tiplerden çoktu memlekette.
kayserili ya da niğdeli olması kuvvetle muhtemel olan öğrencidir.
ilk takım elbeselerinden biri olduğu içinde %90 bedeni uydurmayı bilmemiştir ya ceket omuzlardan çok boldur ya da kolları çok uzundur. ayrıca ciyak tek renk üçgeni kocaman bağlanmış bir kravatla rüküşlüğüne rüküşlük katmıştır. görüldüğü yerde zehirlenmesi farzdır.

(bkz: vurun kahpeye)
üniversiteyi resmi bir kurum olarak algıladığı için takım elbise giyen öğrencidir.
öğrenci konseyinde görevli ve okul yönetimiyle bir toplantı yapacak öğrencidir.
stajyerdir, yada yüksek lisans yapıyordur. tabi her bölüm için bahsetmiyorum. ama ağırlığı olan meslekler de durum budur.
çeşitli sebeplerden olabilir. ama alışıldık öğrenci kıyafeti olmadığı kesindir.
lise hocamdır kendisi.

" babam yurdum insanı aileden de kimse üniversiteye nasıl birşeydir bilmezdi bana kadar.işte üniversiteyi kazandım, kayıt için gitmek üzereyken babam ısrar etti elbise almaya gittik. bana koyu yeşil takım elbise aldı yeleği üç düğmeli oğlum oralarda ezik eksik kalmasın diye. ilk gün giydim elbiseleri düştüm üniversite yoluna. içeri girdim donla gelen donsuz gelen bense yelekli yeşil takım elbisemle sırıttığımı hissetmiştim ama şimdi daha emindim. o günden beridir de milletvekili diye çağırırlar beni."

hocamın talihsizliği o zaman böyle birinin olmayışı tabi,

[http://www.google.com.tr/...3&ved=1t:429,r:3,s:49]
stajı başlamıştır.
(bkz: reyiz)
konya selçuk üniversitesin de sıkça görülecek vaka.