bugün

babasının güvenmediğinden altına arabayı çekmediği hayatla erken tanı$sın deyu yaz tatillerinde it gibi çalı$tırdığı çocuktur. gaddar babası yüzünden gençliğinin en güzel yılları tabanvay geçer.
öğrenci olan kişi otobüsle okula gitmeyecek de ''lpgli araçlar giremez'' yazısıyla göz kamaştıran eğitim harici her şeyi içinde bulunduran okula son model arabasıyla mı gitmelidir? off... ama bu öğrenci kavramına uymaz...

öğrencilik sürünmek ve acı çekmektir. otobüste biletçiye paso göstermeden öğrenciyim diyerek geçerken soran bakışlarla kavga etmek, kalabalıkta ter kokmak, sokakta yürürken simit yemektir.
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
(bkz: ozel universiteye otobusle giden insan)
çok şanssız bir öğrencidir. oysa ki arkadaşları uçaklan, jetlen, halikopternen üniversiteye gitmektedir. harçlıklarını biriktirip bir halikopter almayı da heves eder bu öğrenci.
kesinlikle çok acayip bir durum. sen kalk üniversite kazan bir de okula utanmadan otobüsle git. 2 kişilik spor araçtan başkasının kesmediği üniversite güruhunu bu denli aşşağı çekmek gerçekten çok lüzumsuz.enazından dört kapı arabayla gel be kuzum...

asıl muzdaripliğimiz;

(bkz: kampüslerde helikopter pistinin olmaması sorunsalı)
fakir değil akıllı öğrencidir, hele ki istanbul gibi küçük türkiye'de araba kullanmanın ne pahalı ne merem bir şey olduğunu bilen akıllı öğrencidir. parayla rezil olmaktır zira. istanbulun ehliyeti için:
(bkz: aylık akbil)
(bkz: SAZAN AVi)
(bkz: troll avi)
acidigim insandir. yaziktir. ben porsche ile gidiyordum.
araba parasını ver beraber gidelim diyen insandır. ne biçim başlıklar lan bunlar.
(bkz: öğrenci)
(bkz: öğretmen)
(bkz: görevli)
can ciğer kuzu sarması, eğitim için her yolu deneyen, sabahların körlerinde kalkıp otobüse yetişmeye çalışan insan modelidir. keşke der hep içinden, "ataevler den giden bir arkadaş olsa da beni de okula bıraksa..." * hee arabalı sevgili modasına uymak da ister gönül belki içten içe, ama mümkünatı yok efenim. b45 gelir geçer onu almaz. hele ki final zamanı. yalnızlık ve hüzün bütün bedenini ve durağı kaplar. ama hiç bir şey onun bu çaresizliğine çare olamaz. 4 sene otobüslere muhtaç ve mahkumdur.
evi ile üniversite arası, metrobüs ya da tramvay güzergahlarına ters düşen insandır.
mütevazi öğrencidir(!). aslında evin garajında land rover onu beklemektedir, ama o işte mütevazilik yapıp otobüsle hatta bazı günler daha mütevazi olup yürüyerek okula gitmektedir(!)

(bkz: şaka gibi) *
arabası olmasına rağmen, arkadaş çevresine uyarak otobüsle gidip gelen insandır. otobüsteki muhabbeti hiç bir arabanın zevkine değişmeyen insandır.
yerde öğrenci bileti bulmuş ve o gün ekstra yol parası vermekten kurtulup,
kendisine sıcak bir çay ısmarlamayı borç bilmiş insanoğludur.
BAzen ona binmeyi bile niğmet sanan insandır. Ünv. yıllarımdan biliyorum. Demetevler den sabah saatlerinde beşevler e gitmek için binilecek otobüslerim tıklım tıklım dolu olması nedeniyle otobüste preslenerek gitmeyi bile niğmet saydığımız günlerimiz çok olmuştur.
Eğer otobüsü kendi kullanmıyorsa son derece olağan bir iş yapan insandır.
üniversiteye arabayla gelen insandan daha çok saygı duyulası insandır.insanların bişeyleri erken görmesi insanları bozuyor.hangi yaşta olursa olsun ,insan bişeyleri erken görmemeli yolda giderken üniversiteli gençliğin altında son model araba ,daha okumayı yeni öğrenen çocukların ellerinde psp'ler... bunlara daha fazla örnek eklenebilir elbette ama mevcut şartlar altında zaten zor okuyan bir öğrenci için araba bir lükstür.

(bkz: biri yer biri bakar kıyamet bundan kopar)
4 g'nin hizmete girmesinden sonra, görükle'de ikamet eden öğrencilerin de dahil olduğu gruptur.
ucuz yoldan ulaşımını sağlayan ,üniversiteye uçakla gidip gelen insanlardan daha fazla cebinde parası kalacağı garanti olan insandır.
babasının kendisine araba alacak kadar parası olmayan,normal yurdum öğrencisidir.yadırganılacak bir durum değildir.arabaya benzin yerine bukarta kontor doldururlar.
neyle gidicekti pardon ? denilesi durumdur.
normal yurdum öğrencisidir.ne uç noktadadır ne de dip noktadadır.makarna yerler,cafelerde genelde çay içme eğilimi gösterirler.
güncel Önemli Başlıklar