bugün

üniversiteyi yata yata bitireceğini sanan kişinin söylemidir.

öss ygs zart zurt önemli değil ... önemli olan üniversiteyi bitirmek . evet makine mühendisliği okuyorum .
Yalan cümledir. senlerce Böyle kandırıldık biz. Asıl zorluk üniversitede.

Evet hukuk okuyorum.
bunu diyen adamı bulursam iki çift lafım olacak. lan baka yine sinirlendim...
üniversiteye kapağı at sonrası kolay yalanı ile büyüdük biz.
(bkz: #18004188)
Bu sözü söyleyenlerin genellikle öğretmen olması yadırganmamalıdır zira öğretmenlik (fen edebiyat fakültelerini kastetmiyorum) üniversitenin en rahat okunan bölümüdür. Mühendislik okumak gibi bir hayaliniz varsa özellikle de makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve inşaat mühendisliği okumak istiyorsanız kapağı üniversite bitince anca devlete atınca rahatlarsınız.
her ay 3 bin sayfayı ezberlemek, sınava 1 hafta kala günde 12-15 saat çalışmak falan kolay zaten. Aman kapağı atacağız derken dikkat edin kapak ters dönüp neyse. Kolay kolay gelin.
insanı içinde bulunduğu zorlu çalışma ortamında bir nevi gaza getirmek için söylenen ama doğru olmayan önermedir. ortaokuldayken lise için; lisedeyken de üniversite için söylenir.
bu yalana inananlar kendilerini kötü hissetmesinler. ben fen lisesini kazan gerisi kolaya bile inanmıştım.
ebeveynlerimizin gaz verici cümlelerinden biridir.
21. Yuzyilin en buyuk kolpasidir. Tarraklara geliceksiniz
evet sonrası kolay çok karışık değil en azından.
artık tek tip sıkıntın, stresin var;
"işsizlik"!
üniversitelileri kızdıracak olan sözdür. malasef aileler üniversite sınavını çocuklarına ölüm kalım meselesi gibi gösterip üniversiteye başladıktan sonra tabiri caizse koy götüne gitsin diyor. koy götüne olur mu lan bugün binlerce üniversiteli yine işsiz.
ara gazıdır. ardından üniversiteyi bitir gerisi kolay, bir iş tuttur gerisi kolay yalanları gelmesi muhtemeldir.
(doğmadan önce) bir doğsun gerisi kolay
(doğduktan sonra) kırkını çıkarsın gerisi kolay
(ilk konuşma) bir konuşsun gerisi kolay
(ilk yürüme) bir yürüsün gerisi kolay
(anaokul/ilkokul öncesi) okula bir başlasın gerisi kolay
(ilkokulda okumayı sökme) okumayı bir söksün gerisi kolay
(okul hayatındaki karne zamanları) zayıf getirmesin gerisi kolay
(ilk girilecek büyük sınav; anadolu lise sınavı gibi) bu sınavı geçsin gerisi kolay
(ortaöğretim deki ilk badire; aşk, bir olaya karışma, vb.) bu olayı atlatsın gerisi kolay
(üniversite sınavı) üniversiteye kapağı atsın gerisi kolay
(üniversitede okurken) derslerini versin, alttan ders bırakmasın gerisi kolay
(üniversiteden mezun olurken) diplomayı alsın da gerisi kolay
(mezun olduktan sonra iş derdi) bir işe kapağı atsın da gerisi kolay
(kapağı atılan işten memnun olunmayınca) devlete kapağı atsın da gerisi kolay
(bu arada insanın başına kaza, bela gelebilir,karakolluk hapislik olabilir) şuradan çıkayım da gerisi kolay
(evlenme olayı) şu düğünü yapalım da gerisi kolay
(evlilikten sonra ilk kavga ve ayrılma stresi) şu çocuklar barışsın da gerisi kolay
(ilk çocuk) şu torun doğsun da gerisi kolay (bu arada torun için başa dönülür)
(işteki badirelerde veya para sıkıntısında) şunu atlatayım da gerisi kolay
(emeklilik vakti gelirken) emekli olayım da gerisi kolay
(emeklilik olunur ama maaşı yetmez, ek gelir olayına girilir) şu işe gireyim de gerisi kolay
(çocuk büyümüştür, üniversite, evlilik gibi dertler) şu dertlerini bitirelim de gerisi kolay
(ölümün ilk yokladığı anda) şu hastaneden çıkayım da gerisi kolay
(vade dolar ölünür) şu cenazeyi layıkıyla yapalım da gerisi kolay
(öteki hayattaki sorgu) şu sorguyu atlatayım da gerisi kolay
(eh tabi günahsız kimse yok, az veya çok cehennem hayatı) şu cezam bitsin cennete gideyim de gerisi kolay
(cennete gidilir) oohhh!!!
(bkz: bok kolay)
malak liseli yıllarımda bu lafa inandığımdan üniversiteyi altıncı yılımda zorla bitirebilmişimdir.
tamamen yalan önermedir, üniversite sınavına gireceğiniz yılda yaşadığınız stresten daha fazlasını bir sınav için yaşarsınız tecrübeyle sabittir.
sırf şu laf yüzünden okul uzatan tanıdıklarım var. Çocuk resmen şartlanıyor kendini endeksliyor ve bir türlü mezun olamıyor. Ya devamsızlıktan kalıyor ya içip, sıçmaktan, karı-kızdan. Lütfen çocuklarınızı böyle aragazlarla kandırmayın sonra olan sizin paracıklarınıza oluyor. Oğlunuz ya da kızınız mezun olacak diye beklerken hala 1.sınıfı okuyor bulursunuz.*
lisedeyken söylenen, üniversiteye girdiğinde bu sözü söyleyenin yalanını anladığın, bitirdikten sonra unuttuğun sözdür.
Bunu diyen siktirsin gitsindir. gotuyle konusan insan tipidir.
(bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş) *
sie amk diye tepki verilmesi gereken söz. not: bok kolay (bkz: sie) (bkz: amk) (bkz: bok)
geleceğinizi piç eden kişi söylemi. o ibneyi hala arıyorum sözlük. usulca kulağıma fısıldayıp kaçtı şerefsiz.
söylenen en büyük yalanlardan birisidir. lisede anlatılan şehir efsanesinin doğru olmadığını kanıtlar.
ingiliz dili ve edebiyatı okumayanların yaptığı şeydir. gel de bana sor...
üniiversiteyi bitir rahatsın be oğlum bitti sonra askere git rahatsın be oğlum . geldik askerden evlensen rahatsın be oğlum. evlendik. çocuk olsa rahatsın be oğlum. bu böyle sürer gider panpalar siz kafanızı yormayın.
güncel Önemli Başlıklar