bugün

change.org üstünde başlatılmış yükseköğretim kurulu başkanlığı: y.ö.k: üniversitelerde vegan menü istiyoruz adlı gerçekten önemli bir kampanya.

http://www.change.org/tr/...vegan-men%C3%BC-istiyoruz

üniversitelerdeki yemekhanelerde sadece tek bir kesime dönük yemek çıkarmak hiç de adil değil!

ülke genelinde milyonlarca öğrencinin yemek yediği yemekhanelerde bu öğrencilerin hepsinin etçil olduğunu düşünmek ne kadar da yanlıştır!

hayvansal ürün içerikli yiyecekler sadece et yiyebilenler içindir. oysa vegan menüler tüm insanların yiyebileceği besinleri içerir.

vejetaryen ve vegan kavramları her geçen gün gençler arasında artmaktadır. çoğu öğrenci bu yaşam tarzına yönelmektedir. üniversitelerin bu modern sosyal gelişime ve yaşam tarzına uyum sağlaması gerekmektedir.

kısacası;

hayvan etinden ve hayvanlardan elde edilenlerden yapılan yemekleri yemek istemeyen bizler vegan menü istemekteyiz.
haksız istektir. üniversitelerde her sorunu hallettik, özgür düşünce, eğitim ve bilim seviyesini arttırdık sıra vejeteryan menüye geldi.
(bkz: her kuşu siktik bir kaldı leylek)
saçma istektir. bak ben her türlü yaşam tarzına saygısı olan bir adamım ama bu vejetaryan ve vegan olaylarına inanılmaz tav oluyorum. neymiş; hayvan yemiyorlarmış, onlar canlıymış, ilkel içgüdüler yüzünden oluyormuş bunlar. lan iblis, senin yediğin otlar cansız mı, hareket edemiyor diye hayvandan farklı mı? hadi götün yiyorsa hiç birini sokma ağzına, yaşayabilir misin? gelipte bana: o hayvanlar da insan gibi canlı demesinler sağlı, sollu dalarım. ne zaman ki toplum insam yemeye başlar ben de o zaman bu hıyarlara hak veririm.
güncel Önemli Başlıklar