bugün

dünya turu.

bugüne dek yapılmadıysa ilk madde olmalı.

sonra iş.

bin nasihattan kıymetli bir gezi olacaktır.
iş kurma odaklı düşünmek. mümkünse 1 sene planlamak sonrasında yapılan projeyi uygulamaya geçmek iş kurmak şahsem ben diplomayı sadece aracı olarak düşünmekteyim kimse o kadar okumaya 1,5-2 bin tl maaş istemez bende istemiyorum.
Yüksek lisansa başlamak sonra doktora falan..
mezun olur olmaz 1 aylık tatile çıkacağım sonra da iş arayacağım.
Askerlik.
Demedi demeyin, once "daha buraya geleni siksinler" dersin; zaman gecince "universite ne guzelmis lan" diyeceksin. Is hayati bombok.
Akademik hayata lafim yok ama o da zor is, hakkiyla yaparsan elbet.
kpss, ales, iş, eş, çocuk, araba, ev, zıkkımın kökü.
Benim icin olmadan yapılanlarla aynıdır.
iş başvurusu yapmak.
Önce askerlik sonra iş sonrada evliliktir.
mezun olur olmaz tatil yapacam diyenler erkekse eğer tatillerini asker olarak geçirecekleri doğrudur. Uzun emelleriniz olmasın gençler kalbiniz körelir. iş yapacak adamı tatil bitirir.
iş aramak. Gerçekçi olun.
Millete bak la iş tatil yüksek lisans demiş. Ben bir an önce askerliği bitirip yurtdışına atacağım kendimi.
Ev tutacam kendime.

Evimde jelibon yiyerek ağlıcam aman allahım gerçekten bitti diye.
iş aramaya başlamaktır.
Asgari ücretli bi iş.
Fazlasını beklerseniz üzülürsünüz.
Gönül ister ki sevdiğim insanla beraber dünya turu yapayım ama ne sevdicek var ne para. Zaten işsiz kalacam anca alese girerim yüksek lisans yaparım ya da kpss ye hazırlanıp memur olurum. Oysa ne hayallerim vardı ah ah..
Hasiktir çekmek ??
uzun bir süre işsiz kalıp dur kendimi geliştireyim deyip saçma sapan bedava kurslara yazılıp hiçbirine gitmemek. iş bulana kadar küfür ederek evde yatmak.