bugün

bizim evin yanında üniversite var dolayısıyla her gün bunları görüyorum çoğu okumaya değil de sanki gezip eğlenmeye gelmiş gibi.
şehirlerarası otobüsten indim, eve gideceğim. dolmuş beklemekteyim. üniversite ögrencisi olduğunu sandığım bir delikanlı, yakınımda telefonla konuşmakta.
karşıdakine gel beni al dedi. karşıdaki olumsuz cevap vermeli ki; fısıltıyla param yok dedi. cevap yine olumsuz olmalı ki yüzü düştü. telefonu kapattı.
eline bir el değdi. bir miktar bozuk parayı avucuna bıraktı. delikanlı almam dedi. elin sahibi; birazdan hava kararır, ayaz olur. gece burada üşürsün dedi. delikanlı teşekkür etti.
hesap no...
Dersten istediği vakitte ayrılabildiği için eğitim sistemimini saçma bulmama sebep olan öğrenci türüdür.
Not:Aslında öğrenci türü yok da neyse...
afedersinizde çoğu bildiğin gerizekalidir...

özelikle
fen edebiyat
iletişim fkt
işletme ıktisat kamu yönetimi
2 yıllık dandik bölümlerde okuyanlar tam bir anguttur bence.

ağbi bence 4 yıl bu saçma bölümleri okuyacağıniza gidin meslek edindirme kurslarına orada cok güzel branşlar var..
Çoğu hayat doludur. Mezun olunca işler değişir ama.
en büyük zorluklardan birini de eve çıkma döneminde yaşarlar. eşyalar ateş pahası. gerçi artık letgo var. insanlar eşyalarını öğrencilere rahatça ulaştırıyorlar. hem de ücretsiz biçimde.
görsel
Ketçaplı makarna.
Salçalı makarna.
Peynirli makarna.
geneli hayatı gezme tozmadan, eğlenceden ibaret zanneden, ileride keşke ders çalışsaydım diye pişman olacak eğlenceye düşkün insan türü.
böyle olmayanları tenzih ederim.
Üniversite öğrencisi diyince akla gelen ilk şeyler:
-Öğrenci evi.
-Ev arkadaşı.
-Makarna.
-Tshirt üstüne gömlek.
-Kira için kapıya dayanan amca/teyze.
2.kitap ne zaman çıkar kardeş ona göre okuyalım bunu kim okuyucak lan.
eğer sınıftan sınavdaki öğrencilerden hiç biri çıkmadıysa gayette sınava alınmalı. öğrencilerin ettiği küfür asistanların egoları yanında hiç bir şey.
sınava 15 dakika geç alıp sınava alınmayınca hocaya küfür ederek çıkan tipleri bulunur. disiplin kurulunda küfür etmedim diyen bu tiptir. ama onu ele veren yine biz üniversite öğrencileriyizdir.
Dünyanın en acıklı konaklama ve yemek yapma gibi hikayelerine sahip olur. Hele ayrı eve çıkarsa o eve girecek kişinin ömründen birkaç yıl çalacak mikrorganizmalarla beraber yaşayabilir.
Dünyanın en genç üniversite öğrencisi 11,5 yaşındaki hintli Ganesh Sittampalam'dır.
ne kadar elit dursa da her üniversite öğrencisinin sonu burada entry girmektir.
daha kurtulmama kaç sene var bilmiyorum.

evet makine mühendisliği okuyorum.
Bu ünvandan kurtulmama son bir kaç ay hayırlısı...
Makarna ve patates ile beslenen, indirim peşinde koşan, insan topluluğudur. tanımı anlamak için, hayrettin'in öğrenci ev baskınına bakabilirsiniz. Gülme krizine girme garantisi var.
Zengin bile olsa sefildir, sefil olmalidir.
yazılı bir sınavda örnek verirken "vs." yazıyorsa, yazdıklarından başka örnek bilmiyordur.
hep başlamak isteyen lakin hiç başlayamayan kişidir.

okulun başında erken diye başlamaz ama başlayacaktır zaman ihtiyacı vardır.

ilerleyen zamanlarda vakit geçmiştir ama başlayacaktır yine zamana ihtiyacı vardır.

üniversite öğrencisi kadar zamanı çok olup ta zamana ihtiyacı olan bir insan yoktur. üniversite öğrencisine sorarsan işimiz zamanımızdan çok derler.

sınavlardan bir ün önce çalışıp kudret-i ilahiyeye sığınan mültecilerdir üniversite öğrencileri.

zorluklarla bulduğu notları çalışmak için değil de içini rahatlatmak için kullanan kişilerdir üniversite öğrencileri.

ayrıca; (bkz: başlamak bitirmenin görümcesidir)
hepsi köle isaura gibi arkadaşından kitap alıp fotokopiciye sonra tekrar arkadaşına gidip gelen tipik öğrenci portresidir.
açlığa dayanıklı ve alışık insandir.
kimisi ailesinin onu okutmak için belki de ne çabalar sarf ettiğini düşünerek sadece okulunu bitirmeye odaklanır, kimileri ailelerinin gönderdikleri paraları ortamlarda harcar ve yalan söyleyerek tekrar ailesinden para isterler ki bunun tanımıdır.