bugün

üniversite mezunu bir insan olarak söylemem gereken korkunç meseledir. artık herkes ilkokuldan ortaokula geçer gibi liseden üniversiteye geçiyor. herkes ama herkes üniversiteye gidiyor. o kadar çok mezun var ki bir işe binlerce tahsilli adam başvurabiliyor. çevremde itü'lü, odtü'lü bir dünya insan var ve hepsi asgari ücrete her işi yaparım abi yeterki işe alın diye ağlıyorlar.

özetle artık itü'de falan okumanızda bir şey ifade etmiyor öyle saçma sapan bir hale geldi ortalık.
ya benim zamanımda marmaraa üniversitesini okumak kazanmak önemli bir şeydi. şimdi bir yakınımın oğlu marmara işletme kazanmış. beğenmiyorlar. acaba oğlanı göndersek mi yoksa bir sene daha mı hazırlansa kafasındalar. yani demek istediğim bakkal gibi üniversite açılınca üniversitelerin önemide bitti.
her ile bir üniversite politikasının sonucudur.

her bölüme her puanla girilmemeli. o kadar çok üniversite olumca hepsinde de çoğu bölüm bulununca bir bölümün tavan ve taban puanı arasında uçurum oluyor (özellikle 4 ve üzeri yıllık bölümleri kast ediyorum) . bu da eğitim kalitesini düşürüyor maalesef.

ha keza istihdam yokken gereksiz fazlalıkta mezun kalıyor elimizde bir de. sonra diplomalı işsiz haberleri ya da asgari ücrete çalışan üniversiteli haberleri... e çok normal değil mi ?
güncel Önemli Başlıklar