bugün

eee ne ypalım amk. ne vasfımız var.
Okumuş kitle oylarımızı düşürüyor diyen akp kafası bu.
amacınıza göre değişir. doktorluk gibi söz sahibi olmayı hak ettiğinizi ispatlamanız gereken insan etkileyen ciddi alanda yetkin veyasırf fikirleri dikkate alınmaya değer eğitimli bir insan olduğunuzu ispatlamak için gidebilirsiniz.
15 sene önce anladım zeki bir öğrenci olma rağmen okumadım meslek öğrendim.

sadece pişmanlığım etiket için oldu. mühendis mimar ooo desinler kızlar diye okuyabilirmiştim. ülkemizde gizli kast sistemi var.
(bkz: peki)
Ülkenin ve şartların getirdiği acı gerçek.. üniversite okuyarak senelerini verip hak etmediği muameleleri göreceğine çekirdekten başlayıp aynı sürede başka bir seviyeye gelebilir insan(maddi olarak).
Kaldı ki üniversitelerde verilen eğitimin vasatlığı da bu durum üzerine tuz biber oluyor.
Eşekliğin bâki kalabilir ama en azından cehaletini alır be güzelim.
mezun olunca aslında verilmesi gereken bir karar.
Üniversite mezunu olmak her türlü artı sağlar kişiye. Gerek dandik gerek iyi fark etmez elinizde bi belgeniz bulunsun gün gelir bi boka yarar illa.
iyi bir universite veya değerli bir bölümde değilsen gerçekten gereksizdir.
sizlerden bazıları için gereksiz olabilir ama benim için gerekli çünkü üniversite'ye gitmeye başlayınca gezebilmeye de başladım. kitaplar da var üniversitede ki zaten adı üstünde üniversite yani.
Slayttan ders anlatan hocalar, kalabalık sınıflar, atanamama, bilgi ve yetenek değil torpil isteyen sonuçlar..
üniversitede okuduğunuz bölümün müfredatına bakın, muhtemelen yıllardır değişmemiştir, ama dünya her geçen gün değişiyor.

yani üniversite okumak dersler açısından gereksizdir ama şehir dışında ve iyi bir üniversitede okumak sosyal anlamda insana çok şey Katar.

kendinizi geliştirin, kitap okuyun, sürekli gezin, yeni şeyler öğrenin ve arkadaşlar edinin.

bunları yapmayıp sürekli inekleyip ortalamam 3 diye seviniyorsanız maalesef malsınız.
Herkes eğitimin kalitesini tartışıyor. Aslında sorun eğitimde değil. Arz talep dengesi önemli. Elbette bir şey bilmeden mezun olunmamalı; ama öyle bile olsa bu düzeyi arttıracak olan şey iş hayatıdır. Mesela bir doktora gidiyorsunuz. Herif daha size elini değmeden sorular sorup film çektiriyor, tahlil istiyor. Arkadaş; belki ben neremin ağrıdığını sana yanlış beyan ediyorum, bir gel dokun, incele! Maksat prosedür olsun. Bunun okulla bir alakası yok. Tamamen saçma egolarını tatmin etmek veya üşengeçlik. işine kendini severek verse, öyle olmaz.
benimkisi fotoğrafçılık ve kameramanlık ve öğretmen projeksiyondan da güncel video izletti. hem bu bölüm okununca fotoğrafçı, kameraman ya da magazin muhabiri olabiliyormuşsun.
Aslında çok çalışmayı sevmediğim için üni okuyorum. Diğer türlü esnaf olsam ne tatilim var ne başka birşey. Mesela abim rot balansçı evlendi çocuğu bile var daha geçen sene Mercedes e 200 aldı ama işte çok yorucu meslek bana 9 5 olacak tatili olacak falan bu beni tatmin ediyor.
üniversite kazanamayanların avuntusudur.