bugün

iş garantisi olan bir bölüm okumayacaksanız; sevdiğiniz, fark yaratabileceğiniz, gerçekten rakiplerinizin net biçimde önüne geçebileceğiniz bir bölüm seçin.
zaman kaybıdır.
bir halta yaramıyor artık.

iyi bir okul bitirseniz bile torpil yaptıracak adamınız yoksa nereden baksan temiz 5 10 sene daha işe girmeyi beklersiniz.

hem bizim üniversiteler inanılmaz kötü liseden hiç bir farkı yok.
ismi olan iyi bir bölüm okusan dahi hiçbir şeyin garantisi olmadığı, yoluna yol katan, senelerce iyisiyle kötüsüyle vakit öldürülen olaydır.
Okumayan mı kaldı...
6 yıl okuduktan sonra alacağım ünvan bir işe yaramayacak , diye düşünüp dertleniyorum . Sanırım her şey bitmiş .
(bkz: sertifika alıp yurt dışına gitmek)
bazı sertifikaları alıp yurt dışında çok kolaylıkla iş bulabilirsiniz. bildiğim kadarıyla her meslek grubu için yok ama yine de bir araştırın derim. bazı sertifikaların diplomanızdan daha değerli olduğu açık.
Tabii okumak denirse buna.
Hangi üniversite, hangi alan - bölüm olursa olsun muhakkak yabancı dil öğren.
6 senede de olsa bitirdigim kurum.
türkiye'de okunacak toplasan 10 tane üniversite ancak var gerisi lise den farksız sadece zaman kaybıdır. o kadar seneleri çöpe atmak ahmaklık olur. bide okulu uzayanlar falan var onlar tam akıllara zarar.
çok gereksizdir şimdiki kafam olsaydı meslek öğrenirdim. giden paralara üzüldüm şahsen.
2022 yılında baktığımızda çok anlamı olmayan bir şeydir.
internet kullanabilen herkes kendi üniversitesini kendi kurgulayabilir, varsın diploma olmasın.
Yediğim baba parasına yazık aq boşuna okuduk.
pek bir numarası yoktur. ortam için zaten okunmaması gerekiyor ama bazen yapacak bir şey de olmuyor. bir de götü kalkık akademisyenlerin egoları yüzünden feci bir şekilde soğudum üniversiteden, şeytan kaydı sildir kurtul diyor ama bir yandan yapacak daha iyi bir işimin olmaması da beni engelliyor. arkadaşım da yok, gidip geliyorum bana da uğraş oluyor. bazı hocalar çok iyi, bazıları berbat. bilemiyorum.
okudukta ne oldu evde yatıyoruz amk.
benimkisi 2 yıllık olduğundan ve bunun sayesinde gezebildiğimden benim açımdan gerekli.
şikayet eden erkekleri 12 ay askere alalım hemen, dönünce de çay taşıyacaksın sadece ben niye çay taşıyorum diye ağlamayacaksın madem bir numarası kalmamış iki yüzlülük yapmayın sonra açık ve net.
Tıp hariç hiçbir bölümün meslek garantisi olmadığı için anlamsızdir bu zamanda. Tabi eğitimin zararı olur mu olmaz birde burdan bakmak lazım.
Mala vurmak için tekrar sınava girip yapacağım eylem.
Bu devirde modası geçmiştir. Daha bunun doktoraya kadar yolu var ınsanın eline bi sey de geçmiyor resmen deli eğliyorlar okullarda.
Eğer bilgi edinme derdiniz yoksa boşa vakit kaybı. Boşu boşuna yıllarınızı harcarsınız.
türkiye'de boş iştir.

önlisans sağlık mezunu kişiler o kadar boşta ki... kimisi garsonluk yapıyor, kimisi yeni bir bölüm okuyor.

ben de tekrar okuyan kesimdenim. hem de üçüncüyü okuyorum. bu yıl sorun çıkmazsa mezun olup otopsici oluyorum.
günden güne önemsizleşen bir konu sonuçta her canlı asgari ücretle işe başlayıp istanbul trafiğinde, kaosunda bir müddet hayatta kalmaya çalışacaktır. Kaçış yok.